logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowoczesne szeregowce w Fordonie
Wkrótce ruszy budowa nowego osiedla domów jednorodzinnych na Terenach Nadwiślańskich. W rejonie ul. Gryfa Pomorskiego powstanie łącznie 46 szeregowców.


Domy jednorodzinne będą wybudowane w 7 segmentach zabudowy szeregowej. Każdy budynek będzie posiadał parter i piętro oraz garaż (o jednakowej powierzchni). Domy zostaną oddane do użytku w podwyższonym stanie deweloperskim.  Będą ogrzewane gazem, a działka przed nimi zostanie zagospodarowana. Inwestorem jest Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Zaoferuje ona dwa podstawowe typy rozwiązań szeregowców. Domy będą budowane w wariantach o powierzchni ponad 119 i blisko 138 metrów kwadratowych.

Na obecnym etapie inwestycji ustalane są kwestie związane z przyłączeniem domów do miejskiej sieci wodociągowej.  Po zakończeniu tych czynności planujemy rozpoczęcie pierwszego etapu budowy, która potrwa około roku. Oddanie pierwszej części budynków do użytku planowane jest już w pierwszej połowie przyszłego roku.

To kolejna inwestycja deweloperska w tej części Fordonu. W ostatnich latach rozpoczęła się też  realizacja kilku miniosiedli z budynkami wielorodzinnymi. Obecnie wznoszone są między innymi osiedla „For You” i  „Activ Park”. Planowane są też kolejne etapy tych przedsięwzięć oraz nowe projekty. Na coraz szybszą zabudowę terenów po obu stronach ul. gen. W. Andersa duży wpływ miało uruchomienie  z początkiem  2016 roku linii tramwajowej. Dzięki niej skrócił się czas podróży do centrum miasta.

Fot. Materiały inwestora