logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Korzystne zmiany na Wyspie Młyńskiej
Rozpoczęła się rozbudowa istniejącego placu zabaw nad Młynówką. Na terenach wzdłuż spacerowego bulwaru zamontowane zostaną urządzenia dedykowane dzieciom niepełnosprawnym. Kończy się też budowa chodników, które ułatwią poruszanie się pieszym i wózkowiczom. Wznowione zostały też prace przy nowym obiekcie vis a vis Młynów Rothera.


Nowa część placu zabaw powstaje pomiędzy istniejącym obiektem i bulwarem. Zostanie ogrodzona oraz wyposażana w równą, bezpieczną, poliuretanową nawierzchnię. Na placu zabaw zostanie zamontowane tak zwane bocianie gniazdo oraz drewniany domek z elementami zabawowymi. Wszystkie dodatkowe urządzenia będą przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W podobne rozwiązanie wyposażona zostanie też nowa karuzela. Dodatkowo ustawiona ma być tablica do nauki alfabetu Braile’a. Dzięki niej także w pełni sprawne osoby będą mogły lepiej zrozumieć jak wygląda nauka czytania, gdy jest się niewidomym. Inwestycja kosztuje 200 tysięcy złotych. Zakończenie prac planowane jest jeszcze wiosną.

Drogowcy w najbliższych dniach zakończą też budowę kolejnych chodników (przy placu zabaw oraz muzeum). Mają one ułatwić szczególnie osobom na wózkach poruszanie się po Wyspie. Dzięki nim piesi nie będą musieli korzystać z jezdni pokrytej kamieniem polnym (tzw. kocie łby). Nowe płyty i kostki kosztują 55 tysięcy złotych. Wcześniej Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z myślą o osobach z niepełnosprawnością ruchową przebudował też przejścia dla pieszych oraz zmienił rozmieszczenie miejsc parkingowych z kopertą.

Z początkiem wiosny wznowione zostały też prace przy budowie eliptycznej konstrukcji dwukondygnacyjnego budynku biurowego przy ul. Mennica. Będzie on w całości przeszklony. Na elewacji zastosowane zostaną też żaluzje imitujące drewno.

Największą inwestycją na Wyspie Młyńskiej będzie jednak kolejny etap rewitalizacji Młyna Rothera i spichrzy. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy tego zadania. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście „Młyn Rothera – zlecamy duże prace budowlane”.