logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kolejny inwestor wybrał Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny
W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym ulokuje się kolejna firma. Działkę u zbiegu ulic Bydgoskich Przemysłowców i E. Petersona nabyła spółka Tech-Med. Zamierza na niej zlokalizować nową halę produkcyjną oraz budynek administracyjny.


Zakład Techniki Medycznej „TECH-MED” Sp. z o.o. to polski producent specjalistycznego sprzętu i wyposażenia medycznego. Od 20 lat dostarcza produkty do szpitali i innych placówek medycznych zarówno w kraju, jak i zagranicą. Firma stworzyła nowoczesną linię  produktów z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zapewnia też pełen serwis usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych dla wyrobów marki własnej. Spółka zatrudnia 44 osoby. Umowa na zakup działki została sfinalizowana z końcem grudnia. Działka liczy 1,2 ha.

Na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego dostępnych do sprzedaży jest jeszcze około 67 ha terenów inwestycyjnych. To kilkanaście nieruchomości, które można wydzielić na potrzeby inwestorów. Nieruchomości przeznaczone są pod inwestycje usługowo-produkcyjne i magazynowe. Park pomaga m.in. w procedurach administracyjnych, wydzieleniu i podziale geodezyjnym działek, badaniu hydrogeologicznym gruntów, w budowie nowej i rozbudowie już istniejącej infrastruktury.

Warto wiedzieć:

BPPT to jeden z największych parków przemysłowo-technologicznych w Polsce. Obejmuje tereny inwestycyjne o pow. 286 hektarów. Obszar jest dogodnie skomunikowany i został objęty w całości miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Część parku objęta włączona jest do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu działający w niej przedsiębiorcy mogą skorzystać z atrakcyjnych ulg.