logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dziękujemy za udział w głosowaniach
O północy 31 października zakończyło się głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Te z największą liczbą głosów trafią do realizacji. Bydgoszczanie decydowali też o kolejności budowy basenów.


- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – W tym roku pod głosowanie trafiła rekordowa liczba, prawie 300 zadań zaproponowanych przez mieszkańców. Ta liczba z roku na rok rośnie. Coraz więcej osób głosuje  też na osiedlowe zadania. To pokazuje jak duże znaczenie dla bydgoszczan mają zadania, o których mogą bezpośrednio decydować. W tym roku na Bydgoski Budżet Obywatelski zarezerwowaliśmy dzięki dobrej kondycji finansowej miasta  blisko dwukrotnie więcej środków, blisko 10 milionów złotych. To oznacza, że zrealizujemy zdecydowanie więcej projektów zaproponowanych przez bydgoszczan. Dziękuje też bydgoszczanom, za udział w głosowaniu na inwestycje związane z basenami. Przygotowaliśmy do realizacji pakiet zadań, dzięki którym pływalnie będą blisko mieszkańców. Konieczne jest jednak określenie kolejności budowy – dodaje prezydent.

Na BBO głosować można było poprzez aplikację internetową lub można było skorzystać z papierowej karty do głosowania i wrzucić ją do jednej z blisko 100 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Do tej pory w oparciu o ten program do realizacji na osiedlach trafiło w ostatnich latach 300 zadań.

Równocześnie odbywało się głosowanie dotyczące kolejności realizacji  inwestycji polegających na budowie basenu. Bydgoszczanie mogli wskazać jedną z trzech lokalizacji, dla których przygotowane zostały kompletne dokumentacje projektowe (Leśne, Miedzyń, Tatrzańskie). Pierwsza inwestycja, która otrzyma największą liczbę głosów rozpocznie się po zakończeniu budowy basenu na Kapuściskach.  Wcześniej miasto zakończyło budowę nowego basenu przy ul. Stawowej i kompleksową modernizację pływalni przy ul. Swarzewskiej.

Wyniki obu głosowań zostaną ogłoszone  po  weryfikacji głosów.

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :

•    Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo.
•    Na Stronie www  www.bdgbo.pl.

Dodatkowe Informacje można też uzyskać:

•    pisząc na adres - budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl
•    dzwoniąc na numer  - 52-58-58-926