logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Brak dofinansowania na halę lekkoatletyczną i strzelectwa sportowego!
Posłowie PiS Tomasz Latos i Łukasz Schreiber po spotkaniu z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką poinformowali w mediach społecznościowych, że 5 czerwca 2018 r. hala treningowa została wpisana do wieloletniego planu inwestycyjnego Ministerstwa Sportu. Informujemy, że hala została wpisana do wieloletniego planu w dniu 24 maja 2018 r.

Wpisanie inwestycji do wieloletniego planu, nie oznacza przyznania pieniędzy. Na 2018 r. na budowę hali Bydgoszcz otrzymała 0 zł, mimo że dysponuje już gotowym projekt na jej realizację.

Na inwestycje sportowe decyzją Ministra Sportu i Turystyki w dniu 24 maja 2018 r. otrzymali pieniądze m.in. następujący wnioskujący:
Katowice - 3,5 mln zł, Cracovia Kraków - 2 mln zł, AWF w Krakowie - 2 mln zł, Stalowa Wola - 1,2 mln zł, Radzionków - 2,3 mln zł.

Decyzja określa także dofinansowanie na kolejne lata dla 35 podmiotów, wśród których nie ma Bydgoszczy (w załączeniu cały komunikat Ministerstwa Sportu i Turystyki).

Miasto Bydgoszcz złożyło wniosek o wpisanie inwestycji do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego już 12 stycznia 2018 r. (załącznik). W dniu 5 marca 2018 r. Minister odmówił. Prezydent Miasta skierował kolejne pismo do Ministerstwa (pisma w załączeniu), w którym przypomniał sukcesy bydgoskich lekkoatletów i strzelców oraz wnioskował o ponowną ocenę bydgoskiego wniosku.

Dokumenty: odmowa Ministerstwa Sportu, pismo Prezydenta Bydgoszczy do Ministra, pierwszy wniosek Prezydenta z dnia 12 stycznia 2018 i Aktualizacja Planu Rocznego i Wieloletniego