logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bezpieczniej na ul. Kaliskiego
Przy ulicy Kaliskiego na wysokości Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego kończy się montaż sygnalizacji świetlnej. Poprawi ona przede wszystkim bezpieczeństwo studentów.


Światła w trybie trójkolorowym zaczną działać w połowie listopada. Będą funkcjonować w godzinach od 5:30 do 23:30. W nocy pulsować ma sygnał ostrzegawczy. Sygnał zielony dla pieszych będzie uruchamiany na żądanie.  Sygnalizacja kosztowała ok. 70 tysięcy złotych. W ubiegłym roku na ul. Kaliskiego ułożono też nową nawierzchnia jezdni oraz wyremontowano chodniki. Była to część dużego pakietu remontu fordońskich ulic wartego 3,3 mln zł. W jego ramach remontowano też ulice Skarżyńskiego i Brzechwy.

Warto wiedzieć
W tym roku w 28 lokalizacjach przed ważnymi  przejściami  dla pieszych bez sygnalizacji na głównych ciągach komunikacyjnych wykonano też dodatkowe oznakowanie poziome. Ze względu na to, że są to często przejścia uczęszczane przez uczniów pobliskich szkół na pasach ruchu przed przejściami wymalowano znaki „uwaga dzieci”. Skłaniają one kierowców do zachowania większej ostrożności. W sygnalizację świetlną oprócz ul. Kaliskiego  wyposażone jest również  skrzyżowanie ul. Armii Krajowej z Gdańską. Trwają tam zaawansowane prace.