logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wakacje w mieście – ruszamy z programem „Bydgoskie Półkolonie 2019”Niemal 5 tys. uczniów z bydgoskich szkół skorzysta w tym roku z nowego programu „Bydgoskie Półkolonie 2019”. Podczas wakacyjnych miesięcy, w placówkach oświatowych zorganizujemy w sumie 325 turnusów dla dzieci do lat 13. Na realizację programu miasto przeznacza milion złotych.

Po raz pierwszy na taką skalę miasto organizuje wypoczynek letni dla uczniów, którzy całe wakacje lub ich część spędzają w mieście. To ukłon w stronę rodziców, którzy niejednokrotnie poruszali tę kwestię na spotkaniach z władzami Bydgoszczy dopytując o zajęcia wakacyjne, na których dzieci będą mogły atrakcyjnie spędzić czas pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Spełniając ich oczekiwania ruszamy z programem „Bydgoskie Półkolonie 2019”.  

Korzystamy z doświadczenia instytucji, które od lat organizują taką formę letniego wypoczynku - Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” realizującego półkolonie w 32 szkołach podstawowych, Pałacu Młodzieży i Młodzieżowych Domów Kultury. 

W sumie w 37 placówkach oświatowych, w tym także w szkołach, zostanie zorganizowanych łącznie 325 tygodniowych półkolonii, z których będzie mogło skorzystać ok. 4 800 uczniów szkół podstawowych (do 13 roku życia). Program realizowany będzie przez 9 tygodni począwszy od 24 czerwca (ostatni turnus rozpocznie się 26 sierpnia).   

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 8 do 15. Grupy liczyć będą maksymalnie 20 osób. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich placówkach kultury, m. in. w Muzeum; zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach Półkolonii wyświetlane będą też filmy. 

Warunkiem uczestnictwa w Półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej, pobranie Karty Uczestnika i posiadanie Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, w z wyjątkiem opłaty za posiłki (60 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowi dziecka, którzy są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole).  

Wypełnioną kartę uczestnika należy dostarczyć do wybranej placówki w terminie do 28.05.2019 r. 

UWAGA! O zakwalifikowaniu na Półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń! Każde dziecko może skorzystać maksymalnie z dwóch turnusów Półkolonii. 

Więcej szczegółów znajdą Państwo w zakładce "Zasady rekrutacji do Programu".