logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

5/11/2020Prezydent Bruski pisze do prezydenta Zaleskiego

W czwartek, 5 listopada prezydent Rafał Bruski skierował pismo do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. W piśmie, prezydent Bydgoszczy ustosunkował się do zarzutów prezydenta Zaleskiego, które zostały przedstawione Parlamentarzystom Okręgu Bydgoskiego i Okręgu Toruńsko-Włocławskiego. Sprawa dotyczy informacji o etapie prac nad obywatelskim projektem ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Korespondencja znajduje się TUTAJ.


5/11/2020Bydgoski Jarmark Świąteczny odwołany

Ulica Mostowa w tym roku nie zamieni się w świąteczne miasteczko, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Plany pokrzyżowała nam coraz gorsza sytuacja epidemiczna w kraju. Chcemy, by mieszkańcy, w tym trudnym dla wszystkich czasie, poczuli klimat i magię świątecznych dni. Tegoroczna edycja Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego zostanie przeniesiona do świata wirtualnego. Szczegóły wkrótce!

Tegoroczny Bydgoski Jarmark Świąteczny zaplanowaliśmy w dniach 27 listopada - 21 grudnia br. Niestety, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju jarmark w tym roku  zostaje odwołany. Kwestie bezpieczeństwa są dla nas najważniejsze. Pracujemy nad wirtualną formą jarmarku. Ogłoszone wczoraj (4 listopada) przez premiera kolejne obostrzenia związane z rozwojem epidemii w Polsce nie pozostawiają złudzeń – w najbliższym czasie powinniśmy dbać o siebie, naszych bliskich, ograniczyć wychodzenie z domu o przemieszczanie się tylko do sytuacji, kiedy jest to naprawdę konieczne.

Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy się na podjęcie radykalnych rozwiązań po to, by chronić zdrowie i bezpieczeństwo bydgoszczan. Żałujemy, że nie możemy stworzyć dla Państwa świątecznej  atmosfery jarmarku z pachnącymi piernikami, gorącymi napojami doprawianymi imbirem i goździkami. Żałujemy, że nie usłyszycie gwaru i śmiechu towarzyszącego zabawom w wesołym miasteczku.

Nie chcemy jednak  nikogo pozbawiać  nadziei  na radosne przeżywanie przedświątecznego czasu – dlatego zaproponujemy wystawcom wirtualną formę jarmarkowych spotkań z bydgoszczanami. Szczegóły wkrótce.

Życzymy wszystkim bydgoszczanom zdrowia. Dbajcie o siebie i bliskich. Bardzo liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się z mieszkańcami, turystami i wystawcami w realnym świecie.

5/11/2020Wydział Uprawnień Komunikacyjnych w Fordonie zamknięty do 13.11.

Filia Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych UMB w Fordonie nie będzie prowadzić bezpośredniej obsługi mieszkańców do 13 listopada włącznie. Mieszkańcy będą mogli załatwić sprawy w Fordonie od 16/11.

Jednocześnie przypominamy, że obsługa mieszkańców Fordonu będzie odbywać się na tych samych zasadach jak w bieżącym tygodniu - w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych na ul. Grudziądzkiej.
 

4/11/2020Apel prezydenta miasta ws. zasiłków chorobowych dla kobiet w ciąży

Prezydent Rafał Bruski skierował apel do Posłów i Senatorów Ziemi Bydgoskiej w sprawie naprawienia błędu legislacyjnego dotyczącego wysokości zasiłków chorobowych dla kobiet w ciąży.

Korespondencja w tej sprawie znajduje się TUTAJ.

2/11/2020Zawiadomienie do prokuratury

W związku z powzięciem informacji o możliwym popełnieniu przestępstwa przez PHU Komunalnik, mogącym polegać na ewidencjonowaniu odpadów z terenu innej gminy jako odpady pochodzące z Bydgoszczy, Zastępca Prezydenta Michał Sztybel skierował Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.


1/11/2020Zamknięcie WUK w filii UMB w Fordonie

 W związku z pozytywnym wynikiem testu na SARS-COV2 u pracowników filii obsługi klientów Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Bydgoszczy w Fordonie (przy ul. E.Gierczak 6), punkt będzie zamknięty do 6 listopada br. włącznie.

W sprawach związanych z rejestracją samochodu mieszkańcy będą obsługiwani w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych przy ul. Grudziądzkiej - po wcześniejszej rejestracji telefonicznej (pod numerem telefonu: 52 5859262, dedykowany dla mieszkańców Fordonu). Dla mieszkańców Fordonu przygotowane będzie odrębne stanowisko obsługowe.

Mieszkańcy, którzy byli zapisani w punkcie w Fordonie na jutro, tj. 2 listopada, mogą załatwić swoją sprawę w tym samym dniu i godzinie - na ul. Grudziądzkiej (termin i godzina pozostają obowiązujące).


26/10/2020Prezydent pyta posła Tomasza Latosa o Uniwersytet Medyczny

W piątek, 23 października prezydent Rafał Bruski skierował pismo do posła Tomasza Latosa, w którym zwrócił się z prośbą o udzielenie informacji na jakim etapie prac jest projekt ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy oraz co do tej pory zostało wykonane w tej sprawie. Pełna treść  pisma znajduje się TUTAJ.

21/10/2020Komunikat - żłobek Biedroneczka

W żłobku nr 18 przy ulicy Brzozowej 28, znajdują się dwa odrębne budynki. Od początku pandemii został wprowadzony wzmożony reżim sanitarny. W związku z pozytywnymi wynikami testów wśród personelu, w uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, został zamknięty jeden z budynków (nowy pawilon).

W drugim budynku zajęcia odbywały się normalnie z uwzględnieniem wysokiego reżimu sanitarnego, kadra opiekuńcza nie miała kontaktu z osobami zakażonymi.

W związku z kolejnymi podejrzeniami zakażeń, w uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zawieszone zostało funkcjonowanie całego żłobka nr 18 przy ul. Brzozowej 28 do 1 listopada 2020 roku.