logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Narodowy Spis Powszechny – ostatni dzwonek
30 września kończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zostały tylko 2 tygodnie na spisanie. Spisz się jak najszybciej, by uniknąć konsekwencji – wchodząc na stronę www.spis.gov.pl.


Narodowy Spis Powszechny to ogólnopolskie badanie, które wykonuje się raz na 10 lat, z obowiązkowym udziałem wszystkich obywateli. To już ostatni dzwonek! Zachęć swoich znajomych i rodzinę do samospisu!

Spisać się możemy (a nawet powinniśmy) samodzielnie - przez Internet, poprzez stronę Głównego Urzędu Statystycznego https://spis.gov.pl/ lub telefonicznie, dzwoniąc na infolinię: 22 279 99 99. Całość zajmuje tylko kilka minut.

Możemy też skorzystać ze stałych i mobilnych punktów do samospisu, które zostały utworzone na terenie miasta z myślą o mieszkańcach nieposiadających dostępu do komputera czy Internetu. Stałe punkty znajdują się w ratuszu i urzędzie statystycznym, mobilne – tworzone są w różnych z tygodnia na tydzień – w różnych lokalizacjach i o różnych porach.

W ten weekend czekamy na Was:

  • piątek 17 września - targowisko w Fordonie przy ul.Pelplińskiej (godz. 8-14)
  • sobota 18 września - targowisko na Wyżynach przy ul. Modrakowej (godz. 7.30-13) oraz skwer Siedleckiej i Wrzosowej na Czyżkówku (godz. 12-17)
  • niedziela 19 września - giełda na Glinkach (godz. 8-13)

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bydgoszcz.pl/nsp.

Aby dołączyć do spisu, niezbędne będą poniższe dane:
1.            PESEL Twój i osób z Tobą zamieszkujących
2.            Nazwisko rodowe (panieńskie) Twojej matki
3.            Powierzchnia użytkowa nieruchomości / mieszkania
4.            Rodzaj własności nieruchomości / mieszkania
5.            Wykonywany zawód Twój i osób z Tobą zamieszkujących
6.            Miejsce pracy Twoje i osób z Tobą zamieszkujących

Pamiętaj, że wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami. Stosowane narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji.

Udział w NSP jest obowiązkowy. Za odmowę udziału w spisie można zostać ukaranym grzywną do 5 tys. złotych. Przepisy reguluje ustawa – można ją pobrać tutaj