logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Loggia z wykuszem i hełmem odzyskają blask
Trwają przygotowania do remontu kolejnej kamienicy przy ul. Królowej Jadwigi 3. W zakres prac wchodzi też wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.


Wiekowy budynek pełni funkcję mieszkalną. Liczy 3 kondygnacje. Zbudowano go w 1900 roku. Charakterystycznym elementem jest loggia wraz z wykuszem zwieńczonym hełmem. Jest to jedna z ciekawszych w formie bydgoskich kamienic. Posiada liczne zdobienia m.in: gzymsy, boniowany parter, naczółki. Wcześniej w tej części ulicy wyremontowano też sąsiednie kamienice.

Królowej Jadwigi 3 to jeden z ponad 150 budynków w Bydgoszczy, w stosunku do których Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nakazał przeprowadzenie prac remontowych m.in. ze względu na konieczność poprawy estetyki otoczenia. Warto podkreślić, że to tylko jeden z kilku instrumentów stosowanych na terenie miasta wspierających rewitalizację Śródmieścia. Bydgoszcz jest też w gronie miast przeznaczających największe kwoty na dofinansowanie remontów konserwatorskich. Co roku miliony złotych inwestowane są w przebudowę reprezentacyjnych ulic, placów i parków. Szereg interwencji podejmuje też plastyk miasta.