logo mistrzostw świata

Bydgoszcz gospodarzem mistrzostw świataNasz kraj jest organizatorem jednej z największych imprez piłkarskich na świecie. W maju i czerwcu na polskich boiskach toczyć się będzie rywalizacja o mistrzostwo świata do lat 20. W gronie organizatorów nie mogło zabraknąć Bydgoszczy. To kolejne wyróżnienie dla naszego miasta.

W 2017 r. na stadionie Zawiszy rozegrane zostały trzy mecze Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Tym razem na kibiców czekać będzie jeszcze więcej emocji. Wiadomo, że na boisku Zawiszy odbędzie się w sumie aż siedem spotkań. Francja, Włochy, Japonia, Ekwador, Panama, Mali i Arabia Saudyjska – reprezentacje tych państw rozegrają mecze fazy grupowej w Bydgoszczy. Są to zespoły rywalizujące w grupach B i E.  Pierwszy pojedynek rozpocznie się 23 maja o godz. 20.30.  Kolejne odbędą się 25, 26, 28, 29 i 31 maja. Ukoronowaniem bydgoskiej części mistrzostw będzie spotkanie rozegrane 4 czerwca w ramach 1/8 MŚ U20.

Przygotowania do imprezy
Mieliśmy już kilka wizytacji z FIFA, w tym tę najważniejszą w styczniu br. Sprawdzane było wszystko. Działaczy interesował przede wszystkim komfort piłkarzy, ale także kibiców - mówi Paweł Kowalski, rzecznik prasowy CWZS Zawisza.
Na obiektach przy ul. Gdańskiej na piłkarzy czekać będą dwie murawy. Jedną z nich jest płyta główna, drugą boczne boisko (od ul. Powstańców Warszawy), które pełni rolę boiska treningowego. W sumie takie płyty są cztery. Piłkarze podczas trwania mistrzostw trenować będą również na obiektach Chemika oraz w Solcu Kujawskim i Łochowie.

Kibicowanie dla każdego

Dobra wiadomość dla kibiców jest taka, że Światowa Federacja ustaliła pulę 15 tysięcy biletów na poszczególne mecze rozgrywane w naszym mieście. Ceny biletów wynoszą 10 i 20 złotych.

Kibicom z całego świata w poruszaniu się po obiekcie pomagać będą wolontariusze. Ich rekrutacja zakończyła się w 2018 r. W sumie zgłosiły się 224 osoby. Oprócz Bydgoszczy turniej rozgrywany będzie także w Gdyni, Lublinie, Bielsku-Białej, Tychach i Łodzi. W tym ostatnim mieście odbędzie się mecz finałowy.