logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Z Bydgoszczy polecimy do Kijowa
Już od 2 sierpnia pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego, bezpośredniego połączenia Polskich Linii Lotniczych LOT z Bydgoszczy do Kijowa. To kolejne połączenie tego przewoźnika na Ukrainę, po uruchomionych w sierpniu 2017 i cieszących się zainteresowaniem lotach do Lwowa.


Nowy kierunek ułatwi mieszkańcom Bydgoszczy i regionu podróże na Ukrainę. Jednocześnie to dobra wiadomość dla gości z Ukrainy, którzy coraz częściej znajdują zatrudnienie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.  

Nowe połączenie będzie dostępne w każdy poniedziałek i piątek. Pasażerowie do Kijowa będą podróżować samolotami Embraer 170 i 175 zabierających na pokład odpowiednio: 70 i 82 pasażerów. Start z Kijowa będzie odbywał się o godzinie 23:40 a lądowanie w Bydgoszczy o 00:40. Godzina wylotu z Bydgoszczy to 5.10 a przylot do Kijowa do 08:00 (z uwzględnieniem różnicy czasu). Czas przelotu -  ok. 1 h 50 min - to  doskonała alternatywa dla podróży samochodem, pociągiem czy busem. Dodatkowo pozwala ominąć kolejki na polsko-ukraińskim lądowym przejściu granicznym.

Bilety dostępne na stronie przewoźnika lot.com oraz w biurach podróży już od  205 zł w dwie strony.

Poza nowymi połączeniami, Port Lotniczy Bydgoszcz od kilku miesięcy notuje wzrosty liczby pasażerów. Pierwszy kwartał 2018 roku był najlepszym kwartałem w historii lotniska pod kątem liczby odprawionych pasażerów. W tym okresie z Portu skorzystało 75 303 osób, a kwartalny wzrost, w porównaniu do ubiegłego roku, wyniósł aż 25%. W 2018 roku prognozowana liczba pasażerów  może przekroczyć  400 000. Obecnie pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz mogą korzystać z codziennych połączeń  do Londynu Stansted i Frankfurtu, lotów do Londynu Luton oferowanych 4 razy w tygodniu, Birmingham 3 razy w tygodniu, jak też dostępnych 2 razy w tygodniu połączeń do Glasgow, Dublina,  Dusseldorfu - Weeze oraz Lwowa.