logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Korzystne zmiany w funkcjonowaniu tramwaju wodnego
Rzeka Brda wpływa na rozwój miasta od początku jego istnienia. To właśnie nad nią zlokalizowane są najbardziej interesujące miejsca. Jedną z atrakcji jest rejs tramwajem wodnym, na który teraz będzie można szybciej i sprawniej zakupić bilet. Wszystko przez internet.


Bydgoski Tramwaj Wodny to jedna z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Umożliwia podziwianie miasta z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki – przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów i bydgoszczan.

Okres żeglugowy w naszym mieście rozpoczyna się 28 kwietnia i trwa do 30 września. Tramwaje wodne kursują na dwóch liniach: Słonecznej i Staromiejskiej. Obsługują je statki o napędzie elektrycznym, a każdy z nich zabiera na pokład 28 pasażerów. Z tramwaju wodnego rocznie korzysta około 30 tysięcy osób.

Korzystne zmiany z myślą o mieszkańcach
Do tej pory bilety na rejs tramwajem wodnym były dostępne wyłącznie u załogi. Często zdarzały się sytuacje, że na przystanku czekało więcej chętnych, niż było dostępnych miejsc. W związku z tym wprowadzona zostanie możliwość wcześniejszej rezerwacji wycieczek. Bilety na rejs statkiem będzie można zakupić na trzy sposoby: przez Internet, stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji oraz bezpośrednio u załogi statku przed rejsem (z zastrzeżeniem, iż będą dostępne bilety). W związku z tym zarówno turyści przyjeżdżający do Bydgoszczy, jak i mieszkańcy będą mogli zaplanować wycieczkę w komfortowych warunkach i z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

26 kwietnia (czwartek) odbył się briefing prasowy poświęcony zmianom w Bydgoskim Tramwaju Wodnym. Na konferencji był obecny dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji Leszek Woźniak; Daria Kieraszewicz, przewodnik turystyczny i współwłaścicielka Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Karol Słowiński - prezes Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej BYLOT.

Szybciej, sprawniej i z gwarancją miejsca
Bilety będą dostępne na stronie tickeo.pl, na których można także zakupić wejściówki do bydgoskiego zoo, zaginionego świata czy zarezerwować pole na grę w mini golfa. Nominalne ceny biletów nie ulegną zmianie. Normalny będzie kosztował 5 złotych, ulgowy – połowę tej ceny. W przypadku zakupu biletu przez internet należy dodać do tego dziesięcioprocentową prowizję operatora.

Zobaczyć Bydgoszcz z wyjątkowej perspektywy
Już w sobotę (28 kwietnia) na trasy wypłyną dwie malownicze linie - linia Staromiejska i linia Słoneczna. Obie rozpoczynają i kończą rejsy na Rybimi Rynku. Rejs linią Staromiejską trwa około 80 minut. Statek mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu tramwaj minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.
Rejs linią Słoneczną trwa około 50 minut. Statek przepływa między innymi koło zabytkowego budynku Poczty Polskiej, dawnego terenu zakonu Bernardynów czy obok znajdującego się na szlaku TeH2O budynku Gazowni Miejskiej. Wybierając się w rejs na tej trasie można także zobaczyć stare oraz nowe stanice wodne, a także zespół obiektów sportowych (HSW Łuczniczka, Torbyd, Artego Arena). Bydgoski tramwaj wodny zostanie wyłączony z miejskiego systemu komunikacji i stanie się atrakcją turystyczną.

Warto wiedzieć:
Przystań Bydgoszcz otwiera tegoroczny sezon turystyczny - kajaki i rowery wodne czekać będą na amatorów wodnych wycieczek od 1 maja. Do dyspozycji będą także samochodziki wodne z silnikiem. Do wypożyczenia będą przede wszystkim kajaki oraz rowery wodne. Do dyspozycji będą również samochodziki wodne z silnikiem. Każdy samochodzik jest czteroosobowy i stylizowany na pojazdy służb specjalnych, straż pożarną lub nowojorską taksówkę. Samochodziki wodne mają silniki o napędzie 6 KM. Do prowadzenia tego pojazdu nie są potrzebne żadne kwalifikacje lub patenty. Sezon turystyczny w Przystani Bydgoszcz potrwa do 30.09.2018 r.

Więcej informacji dostępne jest na stronie internetowej:
http://przystanbydgoszcz.pl/rezerwacja/turystyka/