2016-05-09

IX Bydgoski Festiwal Wodny "Ster na Bydgoszcz"


Wielkie święto wodniaków już po raz dziewiąty wystartuje w Bydgoszczy. W sercu miasta, na malowniczej Wyspie Młyńskiej trzy czerwcowe dni (17 – 19 czerwca) wypełnią koncerty, zabawy i wodne atrakcje. Wszystko z myślą o tych, którzy ukochali pokonywanie śródlądowych wodnych szlaków.

Plakat 

 Bydgoski Festiwal Wodny "STER NA BYDGOSZCZ 53oE, 18oN” z roku na rok ma bogatszy program, coraz więcej jednostek przypływa do Bydgoszczy i coraz większa liczba widzów przybywa na to najważniejsze wodne święto w regionie. W tym roku Festiwal rozpocznie się koncertem urodzinowym z okazji 670-lecia Bydgoszczy. Wystąpi światowej sławy wokalistka IMANY wraz  z innymi artystami: Moya Brennan, Anka i Goose Bumps. W sobotę podziwiać będziemy paradę jednostek, które z okazji imprezy dotrą do Bydgoszczy i które dumnie zaprezentują się na Brdzie, a do późnowieczornych godzin będzie można oglądać wystawy w obiektach Muzeum Okręgowego. Dzień zakończy klimatyczny koncert na wodzie, amerykańskiej artystki Siggy Davis i oryginalny pokaz laserowy. Niedziela to dzień, w którym spotyka się ogromna grupa fanów wyścigu łodzi zbudowanych z plastikowych butelek. Ten pełen emocji wyścig jest spektakularną zabawą na stałe wpisaną w program Steru na Bydgoszcz. Jak co roku nie zabraknie spotkań z podróżnikami, koncertów zespołów szantowych: Atlantyda, Kochankowie Sally Brown, Orkiestra Samantha i Glassgo. Dla dzieci czeka wiele szalonych przygód w Wodnym Parku, teatr dla dzieci i warsztaty marynistyczne.
Wyłącznym organizatorem „Steru” jest Miasto Bydgoszcz. Szczegółowe informacje dostępne są na naszym profilu na Facebook’u: www.facebook.com/SterNaBydgoszcz

« powrót

2016-05-19

Eliminacje, eliminacje!


29 maja 2016 to bardzo ważny dzień, bo właśnie wtedy na Wyspie Młyńskiej od godz. 12:00 startuje kolejna edycja Bajkowa Bydgoszcz. Ale w tym dniu nie wszystkim w głowie będzie zabawa.

EliminacjeDla niektórych będzie to ciężka walka okupiona wielkim wysiłkiem, ale też i zasłużoną nagrodą. Przegrani będą musieli przełknąć gorycz porażki i ponownie spróbować szczęścia za rok.
Czy już domyślacie się o co chodzi? Tak, to kolejne kwalifikacje do VIII już Wielkiego Wyścigu Butelkowego. I tak jak w poprzednich latach tylko zwycięzca kwalifikacji dołączy do pozostałych 17 zespołów i wspólnie będzie rywalizować o to, która z ekip zbuduje najfajniejszą łódkę z plastikowych butelek, a która dopłynie najszybciej do mety.
Już dzisiaj zapraszamy na Wyspę Młyńską 29 maja od godz. 14:30 na kwalifikacje do Wielkiego Wyścigu Butelkowego.
A jeśli i Wy chcielibyście spróbować swoich sił i wystawić własną ekipę zgłoszenia przyjmujemy do 25 maja do godz. 13:00 tylko i wyłącznie mailem na adres sternabydgoszcz@um.bydgoszcz.pl

« powrót

2016-05-20

Jak tworzy się wir wodny? Czy woda może tworzyć energię? Jak działa oczyszczalnia wody?


Te i inne zagadki rozwiążesz w Wodnym Parku Interakcji! Czekają na Ciebie atrakcje takie jak tama wodna, wielki głuchy telefon, łowienie rybek dla najmłodszych, wodna strzelnica i mnóstwo innych ciekawych zabaw!

InterakcjeRazem z nami będziesz mógł ułożyć wodny kulodrom, zagrać w wielkoformatową grę planszową z zagadkami o wodzie i zmierzyć się w wielu sprawnościowych konkurencjach. Nie zabraknie także strefy warsztatowej, gdzie pod okiem instruktora stworzysz wodne wynalazki, takie jak własna mini-oczyszczalnia wody, statek napędzany energią wodną czy podświetlane wodne latarenki. Wszystkie wynalazki będzie można zabrać ze sobą do domu.

« powrót

2016-05-09

670 lat Bydgoszczy, czyli "sterowy" piątek


17 czerwca na Wyspie Młyńskiej zagrają:

Koncert urodzinowy

 Goose Bumps - to sekstet acapella złożony z sześciu doświadczonych muzyków. Przekrój repertuaru stanowią utwory z gatunków Pop, Electronic, Hip-Hop, R&B. Skład zespołu stanowią uczestnicy  Bitwy na Głosy (Paweł Skiba), X-Factor ( Marcin Murat), Must Be The Music  (Dominik Skrzyniarz), Krzysztof Gawron, Michał Jabłoński, Tadeusz Seibert.

Anka - mieszkająca od 12 lat we Francji bydgoszczanka. W bardzo młodym wieku rozpoczęła przygodę z muzyką. Po studiach fletu klasycznego na Akademii Muzycznej w Katowicach Ania rozpoczyna grę jazzu na saksofonie w Warszawie. Ania przez kilka lat współpracowała z wieloma artystami: Ireną Santor, Seal, Wax Tailor, Dave Liebman, Rido Bayonne, Hilare Penda. Koncertowała w wielu salach koncertowych i programach telewizyjnych na całym świecie: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Opera Narodowa w Warszawie.

Clannad i Moya Brennan - Clannad to drugi najbardziej rozpoznawalny obok U2 zespół irlandzki -  wystąpi w składzie:Moya Jarvis, Cormac De Barra, Manus Lunny, Lia Wright, Paul Jarvis, Timothy.

Imany, właściwie Nadia Mladjao – francuska piosenkarka i autorka tekstów. Pod pseudonimem Imany (co w języku suahili odznacza „nadzieja”), w 2011 roku wydała debiutancki album, zatytułowany The Shape of a Broken Heart, który zdobył uznanie krytyków. Muzyka Imany określana jest jako połączenie akustycznego folku oraz soulowego bluesa.W 2013 roku wygrała nagrodę Bursztynowego Słowika w koncercie Top of the Top na Sopot Top of the Top Festival 2013 w Sopocie. Zwycięstwo artystce przyniósł utwór „You Will Never Know”, pochodzący z debiutanckiej płyty wokalistki[4].Album The Shape of a Broken Heart osiągnął status platynowej płyty we Francji, Grecji oraz potrójnej platynowej w Polsce.

Goście Steru na Bydgoszcz zobaczą także pokaz grupy Mamadoo. To około 20 minutowe show, które zaskakuje niecodziennym podejściem do ognia.

Bilety na koncert dostępne są w specjalnej urodzinowej cenie 29 zł. na stronie ticketpro.pl, eventim.pl oraz w klubie Kuźnia.« powrót

2016-05-09

Nasz Kapitan - Marta Sziłajtis-Obiegło


W rejs wokół globu wyruszyła 27 kwietnia 2008 r., mając niecałe 23 lata. Trwał 358 dni. Została dzięki temu najmłodszą Polką, która samotnie opłynęła świat.

SziłajtisOna sama szczyci się także, że w 2005 roku, w wieku 19 lat, została najmłodszą Polką, która zdobyła patent kapitański.

http://szilajtis.com/« powrót

Strony: 1 2