logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wielka siatkówka zagości w Bydgoszczy
Miłośników siatkówki zapraszamy w dniach od 5 do 7 czerwca na mecze fazy grupowej w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet, które rozegrane zostaną w bydgoskiej hali Łuczniczka.


W czwartek (01.02) na konferencji prasowej poinformowali o tym prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i prezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.
- Bydgoszcz jest coraz częściej rozpoznawalna jako miasto siatkarskich rozgrywek na najwyższym poziomie. Ten sukces nie byłby możliwy dzięki wspaniałym sportowcom. Pomaga też nowoczesna infrastruktura sportowa, którą stworzyliśmy w ostatnich latach m. in. nowe hale i boiska wielofunkcyjne. Ułatwia to organizację międzynarodowych imprez – mówił prezydent  Rafał Bruski.

Ochotę na organizację Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet miało kilka miast, ale ostatecznie zdecydowano się na halę Łuczniczka.
- Bydgoszcz kocha siatkówkę. To jedno z nielicznych miast, gdzie zarówno panie, jak panowie grają w najwyższych klasach rozgrywkowych. Cieszymy się, że tutaj rozegrane zostaną mecze naszej drużyny narodowej – tłumaczył Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Siatkarska Liga Narodów to wspólny projekt FIVB, IMG i 21 federacji krajowych. W obecnym sezonie rozegrana zostanie po raz pierwszy zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

W turnieju kobiet reprezentacjami stałymi są: Brazylia, Włochy, Stany Zjednoczone, Chiny, Serbia, Holandia, Tajlandia, Turcja, Korea Południowa, Niemcy, Japonia i Rosja, a Argentyna, Dominikana, Polska i Belgia drużynami pretendującymi.

W Bydgoszczy zostaną rozegrane mecze fazy grupowej w dniach od 5 do 7 czerwca 2018 roku. Zagrają w niej Polska, Argentyna, Belgia i Niemcy.

W tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów każda z reprezentacji weźmie udział w pięciu turniejach. Najlepsze sześć drużyn zagra (20-24.06) w Final Six.

Warto wiedzieć
Bydgoszcz w przeszłości wielokrotnie organizowała wielkie imprezy siatkarskie. W 2009 r. w Łuczniczce rozgrywane było mistrzostwa Europy kobiet. W 2014 mistrzostwa świata mężczyzn. Dwukrotnie nasze miasto gościło World Grand Prix i aż ośmiokrotnie odbywały się nad Brdą mecze Ligi Światowej.