logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Weź udział w Światowym Dniu Podciągania
W sobotę, 9 września, obchodzony będzie World Pull Up Day 2017 (Światowy Dzień Podciągania). Po raz drugi w akcję włączył się klub My Street Workout Bydgoszcz. Młodzież w nim zrzeszona mocno angażuje się w kolejne edycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, zgłaszając i promując inwestycje budowy placów do kalisteniki.


World Pull Up Day to społeczne wydarzenie sportowe, którego celem jest wykonanie jak największej liczby podciągnięć w ciągu jednego dnia. To również coroczna międzynarodowa akcja, jednocząca ludzi bez względu na wiek, rasę, płeć czy religię w celu pozbycia się negatywnych emocji człowieka. Patronuje jej Międzynarodowa Federacja Kalisteniki i Street Workout.

Klub My Street Workout Bydgoszcz po raz drugi włącza się w obchody. W zeszłym roku na 74 kraje biorące udział w tym międzynarodowym wydarzeniu, Polska znalazła się na 4. miejscu z ilością 25 990 podciągnięć! Stacja w bydgoskim parku Chełmińskim osiągnęła łącznie 754 podciągnięcia. Plac ten powstał w ramach inwestycji BBO.

W tym roku polskim zwolennikom tego sportu marzy się miejsce na „pudle” klasyfikacji. W B Bydgoszczy podciągnięcia mają być zsumowane z trzech stacji: na Wyspie Młyńskiej, ponownie w parku Chełmińskim na placu Street Workout oraz nad Kanałem Bydgoskim również na placu Street Workout.

W akcji będzie można uczestniczyć w sobotę, 9 września, w godz. 10.00-18.00.