logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Turniej Białego Misia zakończony – wygrała SP nr 16.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 zwyciężyli w tegorocznym finale turnieju Białego Misia. Podczas 50 edycji tego największego i najstarszego turnieju dla uczniów, rywalizacja jak zwykle była zacięta do samego końca.

W eliminacjach do finałowego turnieju wzięło udział 1 tys. 400 uczniów z bydgoskich szkół podstawowych. W sumie do rywalizacji przystąpiło aż 20 placówek. Do finału, który rozegrał się w poniedziałek 19 marca w Hali Łuczniczka przystąpiło 350 dzieci.  Zwycięzcami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16. Drugie miejsce zajęła drużyna SP 64, trzecie SP 15. Na kolejnych pozycjach uplasowały się ekipy SP 48 i SP 15.

W zawodach wystartowały kolejno uczniowie klas I, II, III, IV i V – każda z drużyn musiała wykazać się sprawnością aż w trzech konkurencjach
Wszystkie szkoły, które wzięły udział w turnieju otrzymały pamiątkowe medale.

Warto wiedzieć:
To była 50. edycja najpopularniejszej zabawy sportowej dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych. Organizatorem turnieju Białego Misia jest Gazeta Pomorska. Współorganizatorem – miasto Bydgoszcz.

Do rywalizacji przystąpiło 20 placówek: SP 15, SP 12, SP 13, SP 48, SP 40, SP 28, SP Katolicka, SP 37, SP 62, SP 16, SP 25, SP 38, SP 63, SP 45, SP 18, SP 34, SP 65, SP 64, SP 41, SP 32.