logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Trenuj z aplikacją "Aktywna Bydgoszcz"
Pomiar czasu, dystansu i kalorii. Ponadto mapy, zawody sportowe oraz kupony rabatowe - to wszystko dostępne będzie z aplikacją „Aktywna Bydgoszcz”.


18 kwietnia (środa) w Myślęcinku odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano aplikację mobilną „Aktywna Bydgoszcz”. Aplikację będzie można pobrać w sklepie Google play już 19 kwietnia w 672. Rocznicę nadania Bydgoszczy praw miejskich.

Aplikacja jest użytecznym programem na smartfony dla miłośników sportu, ale także platformą komunikacji oraz bazą informacji o aktywności i zaangażowaniu sportowym. Powodem do pobrania aplikacji są jej podstawowe narzędzia oraz personalizacja opcji systemu. Funkcjonalność aplikacji zapewnia stałą komunikację z jej użytkownikami. Pozwala ona promować i kierować informacje o wydarzeniach sportowych w mieście, jednocześnie integrując środowisko lokalne. 

Prezent dla mieszkańców ceniących aktywność fizyczną
Aplikacja „Aktywna Bydgoszcz” to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Mierzy ona czas, pokonany dystans i spalone kalorie. Ponadto zapisuje przebyte szlaki i oznacza je na mapie.

Aktywne miejsca, kalendarz, wyzwania i trasy
Aplikacja to także baza wiedzy o bydgoskiej infrastrukturze dla aktywnych. Dostępne będą dane dotyczące bydgoskich basenów, sal gimnastycznych, orlików czy plenerowych siłowni. „Kalendarz”  będzie przypominał o zbliżających się wydarzeniach sportowych organizowanych w mieście. Zestaw „Wyzwań” pomoże w zdobywaniu punktów, które będzie można wymienić na zniżki u partnerów, którzy dołączyli do  projektu. „Trasy” pomogą w poszukiwaniu najbardziej malowniczych miejsc w Bydgoszczy przeznaczonych do rekreacji. Dostępne będą także lokalizacje stacji rowerowych.

Kiedy będzie można pobrać aplikację?
Użytkownicy systemu android będą mogli ją pobrać już 19 kwietnia (czwartek), a posiadacze smartfonów z systemem iOS będą musieli jeszcze uzbroić się w chwilę cierpliwości. Trwają prace techniczne, w tym weryfikacja danych przez firmę Apple.
Partnerzy projektu
Obecnie partnerami projektu są: Sport Factory, Olimpia sklep sportowy, Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, Leśny Park Kultury i Wypoczynku oraz Klubben.pl

Jak zostać partnerem projektu?
1. Pobierz i wypełnij w dwóch egzemplarzach porozumienie  TUTAJ
2. Dostarcz porozumienie w dwóch egzemplarzach z oryginalnymi podpisami do Urzędu Miasta
3. Po podpisaniu ich przez Prezydenta Miasta otrzymasz jeden egzemplarz wraz z pakietem dla partnera
4. Informacje o firmie oraz o udzielanych zniżkach zostaną umieszczone w aktualnej liście zniżek oraz w samej aplikacji

W razie pytań skontaktuj się: aktywna@um.bydgoszcz.pl

Więcej informacji na http://www.aktywna.bydgoszcz.pl/