logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Ten rok należy do Igi Baumgart
Iga Baumgart odebrała we wtorek (5 września) gratulacje i kwiaty od prezydenta miasta Rafała Bruskiego. Wszystko w ramach podziękowań i uhonorowania zawodniczki, dla której ten rok jest najlepszym w dotychczasowej karierze sportowej.


Dwa nowe rekordy życiowe, brązowy medal w sztafecie 4x400 na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie, a także złote krążki w Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie, w drużynowych mistrzostwach Europy w Lille i na Uniwersjadzie w Tajpej. Zawodniczka została uhonorowana przez prezydenta Rafał Bruskiego, który we wtorek 5 września spotkał się z nią i jej rodzicami w bydgoskim ratuszu.

- Jestem dumny, że Iga zdobyła tyle medali reprezentując bydgoski klub - mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. - Gratuluję całej sportowej rodzinie, bo bez wsparcia rodziców ten sukces trudniej byłoby osiągnąć. Trzymam kciuki za kolejne sportowe zmagania.
 
Iga Baumgart już snuje plany dotyczące startu na Mistrzostwach Europy w Berlinie w 2018 roku i Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

 


Warto wiedzieć:


Iga Baumgart urodziła się 11 kwietnia 1989 roku. Jest lekkoatletką, specjalizuje się w biegu na 400 m i biegu sztafetowym 4x400. Od początku swojej kariery reprezentuje jeden klub - Budowlany Klub Sportowy. Mama Iwona jest trenerką klubową, ojciec Błażej - dyrektorem klubu. Mieszkają w Koronowie.