logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Ścigali się na Brdzie - Woda Bydgoska przyciągnęła tłumy.
Niemal pół tysiąca pływaków zmierzyło się z nurtem Brdy podczas zawodów Woda Bydgoska. To jedyna impreza w Polsce, podczas której zawodnicy ścigają się na rzece w samym centrum miasta.


W tegorocznej edycji Wody Bydgoskiej udział wzięło 425 zawodników – to kolejny rekord frekwencji – w zeszłym roku na Brdzie ścigało się bowiem 368 śmiałków.

Zawodnicy rywalizowali na trzech różnych dystansach – 650 m, 1600 m i 2800. W pierwszej kategorii zwycięzcą został Patryk Winiatowski (II miejsce - Julia Gus, III miejsce - Mateusz Żymańczyk), na 1600 metrów najlepszym okazał się  Michał Macner (II miejsce - Kacper Szczepański, III miejsce - Patryk Dembski) , a na najdłuższym dystansie równych sobie nie miał Jan Urbaniak ( II miejsce - Bartłomiej Kubkowski, III miejsce - Joanna Zachoszcz).

Po raz pierwszy podczas Wody Bydgoskiej odbyły się także zawody Fun Swimrun w formule duathlonu, które łączyły bieganie z pływaniem. Zawodnicy musieli przepłynąć kilka odcinków poprzeplatanych trasą  biegową wzdłuż Brdy, a do tego pokonać przeszkody zarówno na lądzie, jak  i na wodzie, m. in. rozstawiony tor z opon, po których będzie trzeba przebiec ok. 20 metrów. Najlepszym okazał się Michał Urbański, II miejsce zajął Grzegorz Monczak, a III - Krzysztof Oller.

Woda Bydgoska zyskała już status międzynarodowej imprezy - zawody pływackie w ścisłym Centrum i emocjonujące wyścigi pod prąd wartkiego nurtu - tego nie ma nigdzie indziej w Europie. Bydgoszcz jako jedyne miasto może organizować zawody pływackie na rzece w ścisłym centrum. Wszystko dzięki czystej, bezpiecznej wodzie płynącej przez Bydgoszcz.

Komplet wyników TUTAJ.