logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rowerowy wyścig ulicami Bydgoszczy
W poniedziałek (10.12) o godzinie 18:00 rusza rejestracja do Bydgoszcz Cycling Challenge. Wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli wziąć udział w wyścigu w samym centrum miasta, po Trasie Uniwersyteckiej.


Zawody przeznaczone są dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania i rozgrywane z podziałem na dwie kategorie rowerów. Dzięki temu podziałowi w Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich. Ambasadorem wydarzenia jest Sylwester Szmyd – jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych.

Bydgoszcz Cycling Challenge to przede wszystkim widowiskowe zawody, w których może wziąć udział każdy: fan rowerów, kolarz-amator czy zawodnik kategorii masters - mówi Jakub Kubiński, dyrektor sportowy imprezy. Dodatkowym atutem jest rywalizacja na trasie, która na co dzień jest zarezerwowana wyłącznie dla ruchu samochodowego. Zawodnicy mogą więc poczuć atmosferę wielkiego wyścigu kolarskiego i rywalizować na widowiskowej, w pełni zabezpieczonej pętli.

Doświadczeni kolarze i triathloniści szczególnie docenią możliwość startu podczas indywidualnej jazdy na czas. To idealna możliwość sprawdzenia swojej formy na początku sezonu startowego - opowiada Aleksander Skorecki, współorganizator zawodów – Dla zawodników głodnych emocji i walki do ostatnich metrów przygotowaliśmy rywalizację w eliminacjach oraz Wielkim Finale. Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czekają osobne wyścigi z widowiskowym finiszem na mecie zawodów głównych.

Warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ na pierwszych zawodników czekają pakiety startowe w obniżonej cenie:
* Pierwsze 50 zawodników: 49 zł
* Kolejnych 200 uczestników: 59 zł

Wydarzenie odbędzie się 26 maja 2019, a komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.BydgoszczCC.pl