logo miasta - trzy kolorowe spichrze

„Rowerowy Maj” na ostatniej prostej!
W bydgoskich szkołach, które biorą udział w projekcie zaczyna się końcowe odliczanie. Przez cały miesiąc aktywni uczniowie dojeżdżają na lekcje na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach.


„Rowerowy Maj” jest to największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci. Skierowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych, gdzie poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.

Miasto Bydgoszcz bierze udział w projekcie „Rowerowy Maj” po raz pierwszy. W rywalizacji bierze udział 15 szkół podstawowych.
„Rowerowy Maj” to największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci. Skierowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych, gdzie poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.

Akcja trwa od 7 do 30 maja, liczą się aktywne dojazdy do szkoły: rowerem, hulajnogą lub na rolkach, a o wyniku decyduje liczba przejazdów. Jednym z elementów tej zabawy są atrakcyjne materiały dla uczestników. Uczniowie otrzymują naklejki za każdy przyjazd na rowerze, hulajnodze bądź rolkach do szkoły. Otrzymują też książeczki rowerowe, indywidualne dla każdego ucznia, do których zbiera się naklejki za przejazdy.

Z kolei klasy zaopatrzone zostały w plakaty klasowe, na których uczniowie przyklejają drugą otrzymaną naklejkę za każdy przejazd. Plakaty wywieszone na zewnątrz sal lekcyjnych umożliwiają uczniom porównywanie wyników w rywalizacji pomiędzy klasami.

Bydgoszczanie, także ci najmłodsi już nie raz udowodnili, że jazda na rowerze to nie tylko dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, ale też używanie roweru jako środka transportu do pracy czy do szkoły. W zeszłym roku, nasze miasto wzięło udział w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej –wspólnie z gminami tworzącymi Metropolię Bydgoszcz wykręciliśmy aż 336 tys. 305 km.

Cieszymy się, że zapełniły się wolne miejsca pod szkołami a rower jest częściej wybieranym środkiem komunikacji.