logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Pogoda dopisała na Mikołajkowym Biegu w Fordonie

W sobotę (9 grudnia) w Fordonie już po raz jedenasty odbył się świąteczny Bieg Mikołajkowy. Setka młodych biegaczy pokonała ponad dwukilometrową trasę.

Jak co roku, bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie Razem dla Fordonu z pomocą grupy społeczników oraz lokalnych przedsiębiorców.

Równo o godzinie 10:00 z ulicy Cechowej wystartowała ponad setka młodych biegaczy w czapkach Mikołaja, którzy pokonali dystans ponad dwóch kilometrów. Uczestnicy biegu to głównie młodzież z fordońskich szkół podstawowych wraz z rodzinami. W biegu wziął udział także Zastępca Prezydenta Miasta Mirosław Kozłowicz.

Na mecie przy ul. Pielęgniarskiej, zostały wręczone medale dla najlepszych zawodników, którzy później wspólnie udekorowali choinkę.