logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Pobiegnij w 4. PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym
Biegi dla dzieci i młodzieży, półmaraton, a także zawody rolkarskie – w maju odbędzie się 4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Zapisy ruszają już 10 stycznia (czwartek).


PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to największa impreza biegowa w Bydgoszczy, odbywająca się corocznie w maju. Jej głównym celem jest aktywizacja społeczeństwa oraz propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Dodatkowym celem festiwalu jest integracja środowisk biegowych oraz środowisk rolkarzy z województwa kujawsko-pomorskiego oraz innych województw.

Podczas tegorocznego PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się: rywalizacja biegowa na dystansach 10 km, półmaraton, zawody rolkarskie, konkurencje biegowe na krótszych dystansach,  biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe.

10 stycznia (czwartek) o godzinie 18:00 ruszają zapisy na 4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Zarejestrować będzie można się TUTAJ.

Wydarzenie odbędzie się 12 maja 2019. Start wszystkich biegów odbywa się z bieżni Stadionu Zawiszy.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to przede wszystkim sportowe święto, do uczestnictwa w którym zapraszam wszystkich biegaczy: amatorów i wyczynowców, a także rodziny razem z dziećmi. – mówi Sebastian Chmara z komitetu organizacyjnego wydarzenia. Na uczestników zawodów czekają bogate pakiety startowe (z profesjonalną koszulką techniczną oraz medalem na mecie), atestowane trasy i wyjątkowe emocje towarzyszące mecie na legendarnym Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy.

Festiwal odbył się po raz pierwszy w maju 2016 roku i zgromadził ponad 2500 zawodników. Od tego czasu Festiwal ciągle się rozrasta, będąc jednocześnie największą imprezą biegową w Bydgoszczy.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.