logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Po raz 15-ty uczcili pamięć legendarnego bramkarza




Zjednoczeni Team, czyli drużyna złożona z zawodników Bydgoszczy i regionu, zwyciężyli w zorganizowanym już po raz 15-ty Międzynarodowym Turnieju Oldbojów im. Andrzeja Brończyka.

To był jubileuszowy, 15. Memoriał Andrzeja Brończyka.

W finale sobotniego (10 grudnia) turnieju pokonali Olimpią Grudziądz. Tym samym drużyna, w skaldzie której byli zawodnicy z całego województwa, zgarnęła puchar prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Jak zawsze jednak, nie zwycięstwo w turnieju było najważniejsze, ale spotkanie dawnych kolegów z boiska i pamięć o najlepszych bramkarzu w historii Zawiszy, Andrzeju Brończyku.

Z okazji jubileuszowego turnieju prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wręczył statuetki i upominki oraz listy gratulacyjne osobom zaangażowanym w organizację imprezy. Odebrali je: Leszek Płoszaj (przewodniczący komitetu organizacyjnego) oraz członkowie komitetu: Mirosław Rzepa, Józef Rybiałek, Wiesław Paczkowski, Andrzej Magowski, Mariusz Modracki, Dariusz Omniczyński, a także Jerzy Gotowski – właściciel firmy Transand, tytularny sponsor memoriału.

Turniej poprzedziły spotkania grupowe (cztery grupy po cztery zespoły) rozgrywane przez cały tydzień. Do półfinału awansowały następujące ekipy: Polonia Luxembourg, Rhinos Hamburg, Olimpia Grudziądz i Zjednoczeni Team. Tradycyjnie turniejowi towarzyszył mecz Przyjaciele Andrzeja kontra Gwiazdy/VIPy. W tej pierwszej drużynie zagrali byli zawodnicy Zawiszy z czasów, kiedy barw klubu bronił Andrzej Brończyk, m.in. Dariusz Durda, Mariusz Modracki i Piotr Nowak. Na parkiecie hali Łuczniczka zobaczyć można było również: Dariusza Pasiekę, Piotra Makowskiego, Dariusza Wójcika, Wojciecha Jurkiewicza, Oskara Ajtnera-Golloba, Mirosława Rzepę czy Jacka Kota.

Warto wiedzieć:
Pierwszy memoriał im. Andrzeja Brończyka odbył się w 2002 r. Brończyk urodził się  w 1951 r. w Inowrocławiu, w tamtejszej Goplanii rozpoczął karierę piłkarską. W 1970 r. przeszedł do Zawiszy i bronił barw tego klubu przez ponad 20 lat, łącznie rozgrywając 693 spotkania ligowe. Karierę piłkarską zakończył w wieku 41 lat. Zmarł 31 grudnia 2000 r. na atak serca. Imieniem Brończyka nazwany został skwer na osiedlu Leśnym. Znajduje się tam tablica upamiętniająca legendę Zawiszy.