logo miasta - trzy kolorowe spichrze

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy- jak poruszać się po mieście?
Już w niedzielę (27 maja) odbędzie się trzeci PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Warto pamiętać, że w związku z tą imprezą w godzinach od 8 do 16 inaczej będziemy poruszać się po mieście.


W ramach 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się m.in. rywalizacja biegowa na dystansach 10 km oraz półmaratonu, konkurencje biegowe na krótszych dystansach, biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe jak również zawody rolkarskie. Główna areną zmagań tym razem będzie trasa  WZ. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicach. Zamknięta zostaną m.in. ulice Gdańska (od Modrzewiowej do Kamiennej), Artyleryjska i Pileckiego. Objazd na osi wschód zachód wytyczony zostanie ulicami Jagiellońską i Focha. Wjazd od strony Myślęcinka możliwy będzie ulicami Armii Krajowej lub Gdańską, Modrzewiową i Sułkowskiego. Na Jachcice i Piaski od strony centrum będzie można dostać się tylko ulicami Żeglarską i Unii Lubelskiej. Ze szczegółami zmian można zapoznać się na stronie ZDMIKP

Zmienią się też trasy linii tramwajowych i autobusowych. Tramwaje linii nr 2 i 10 zostaną skierowane na Bielawy, a linia nr 1 z Wilczaka kierowana będzie na Wyścigową. Linia nr 83 pojedzie przez Ogińskiego, Jagiellońską, Focha i Grunwaldzką. Wszystkie zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej są opisane na stronie ZDMiKP.