logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Park wodny na Kapuściskach. Budowa nabiera tempa. Raport nr 5
Nabierają tempa prace przy budowie nowego basenu na Kapuściskach. Inwestycja kosztuje 24,4 mln zł. W obiekcie funkcjonować ma między innymi duża zjeżdżalnia rurowa oraz szereg innych atrakcji.


Budowa basenu przy Zespole Szkół nr 5 przy ul. Szarych Szeregów to jedna z większych inwestycji. We wrześniu ubiegłego roku podpisano umowę na wykonanie prac budowlanych z firmą „Mostostal Warszawa”. Łagodna zima pozwala realizować szereg robót. W wykopie powstały już ławy fundamentowe. Teraz trwa wykonywaniem żelbetowych ścian na poziomie kondygnacji -1. Wcześniej zadbano o niezbędne przyłącza na terenie inwestycji. Wbudowano też część instalacji podposadzkowych.

W kolejnych etapach wzniesiona zostanie  hala, która pomieści między innymi 6-torowy basen o wymiarach 25  na 12,5 metra. W nowym kompleksie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni  142,3 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy)  do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym  grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze.

Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Zaprojektowano też parking wraz z drogami dojazdowymi. Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (podjazd zewnętrzny, winda wewnętrzna, wyposażenie zespołu szatniowo-sanitarnego). Bydgoszczanie z nowego obiektu będą mogli korzystać od przyszłego roku.