logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowe baseny i tańsze podróże dla najmłodszych
Rada Miasta zaakceptowała poprawkę zakładającą rozpoczęcie prac budowlanych przy kolejnych basenach na osiedlach Tatrzańskim i Miedzyń. Od marca z tańszej komunikacji skorzystają natomiast uczniowie i najmłodsi bydgoszczanie.


Według wcześniejszych założeń kolejne baseny miały powstawać co dwa lata. Stabilna sytuacja finansowa miasta umożliwiła  jednak szybszą budowę tej infrastruktury. - W ciągu najbliższych lat chcemy zakończyć budowę basenów na wszystkich największych osiedlach. Dzięki tym inwestycjom bydgoszczanie zyskują nowoczesne i atrakcyjne miejsca rekreacji, które są blisko nich. Cieszę się, że ten plan udaje się realizować szybciej niż zakładaliśmy i to wyłącznie w oparciu o środki miasta. Jednocześnie budować będziemy nową  Astorię z basenem olimpijskim, która pozwoli na profesjonalne treningi zawodowym sportowcom – podkreśla  prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Wiosną planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę pływalni przy Zespole Szkół nr 28 przy ul. Kromera. Będzie to duży 3-kondygnacyjny obiekt o powierzchni blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. W przyszłym roku rozpocznie się natomiast budowa basenu na osiedlu Miedzyń. Powstanie on przy Zespole Szkół nr  8 przy ul. Pijarów. Będzie to nieco mniejszy obiekt o powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych ze względu na ograniczony teren pod tą inwestycję. Więcej informacji o zakresie obu zadań znajduje się w tekście „Budujemy baseny. Następny na Tatrzańskim, w przyszłym roku Miedzyń”. W dalszej kolejności budowany będzie obiekt na Leśnym.

Radni zdecydowali również o wprowadzeniu z początkiem marca nowych ulg w przejazdach komunikacją miejską. Zaplanowano między innymi wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy posiadają stypendia socjalne. Natomiast wszyscy uczniowie tych szkół będą mogli korzystać z biletu uczniowskiego. Bilet na 1 miesiąc kosztować ma 10 złotych, natomiast na cały rok 100 złotych. Ma on zachęcać do podróżowania komunikacją miejską również w okresie wakacji. W takich samych cenach będzie można tez nabyć Bilet Bydgoskiego Malucha. Jest on dedykowany dzieciom w wieku od 5 do 7 lat. Niezmiennie za darmo mogą podróżować dzieci w wieku do 4 lat. - To kolejny element tworzenia przyjaznej komunikacji miejskiej. Budujemy nowe połączenia, przyspieszyliśmy odnowę taboru, ale zwracamy też uwagę na taryfy zachęcające do podróżowania autobusami i tramwajami, szczególnie najmłodszych pasażerów – dodaje prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Obie poprawki zostały wprowadzone do budżetu miasta oraz wieloletniej prognozy finansowej.