logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego – ruszyły zapisy!
Jest najstarszym nocnym maratonem w Polsce i każdego roku przyciąga tłumy amatorów biegania. 16 czerwca będzie można wziąć udział w niezwykłej imprezie – Nocnym Maratonie Kanału Bydgoskiego. Zapisy już ruszyły.


Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego to najstarszy, nieprzerwanie organizowany nocny maraton w Polsce.To jednocześnie wielka atrakcja dla uczestniczących w niej osób: bieg rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich, w unikalnej scenerii, wzdłuż unikatowych zabytków hydrotechniki, jakimi są śluzy na Kanale Bydgoskim.

Nocny Maraton każdego roku spotyka się z wielkim zainteresowaniem, szczególnie, że imprezie towarzyszą liczne atrakcje, w tym koncerty. W tym roku przed zawodami zagra zespół MISTAH LEGO. W ich utworach słychać inspiracje z wielu przenikających się źródeł – od dźwięków reprezentowanych przez jamajskich i angielskich artystów sceny reggae/dub, po fascynację elektroniką i hip-hopem lat 80-tych. W wydarzeniu uczestniczą maratończycy nie tylko z Bydgoszczy a w większości z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady, Ukrainy i Białorusi..

Tegoroczna, XIII edycja zawodów odbędzie się 16 czerwca na 10 dystansach, od 4,2km dla mniej zaawansowanych, do 42,195 km. Wszyscy uczestnicy niezależnie od pokonanego dystansu otrzymują identyczny pakiet startowy i medal.

Zapisy trwają do 25.05 br.
Witryna zawodów – http://polskiemaratony.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=882
Regulamin – http://polskiemaratony.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=931
Zapisy – https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1469-13-nocny-maraton-kanalu-bydgoskiego.html
Trasa - https://www.traseo.pl/trasa/aa3-nocny-maraton-kanalu-bydgoskiego-aktualizacja