logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Fundamenty nowej sali przy "jedynce” na finiszu
Trwa budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy. Nowoczesny obiekt będzie gotowy jesienią przyszłego roku. Inwestycja kosztuje blisko 11 mln zł.


Prace budowlane przy nowej sali rozpoczęły się w wakacje. Wymagały wcześniejszych rozbiórek obiektów gospodarczych oraz starej sali, która nie spełniała już nowych standardów.Elewacja w ceglastym kolorze

Obecnie kończy się budowa fundamentów, na których oprze się nowa konstrukcja. Wykonawca przygotowuje się też do zalewania części pierwszego stropu. Wykonawcą jest firma „Kontbud”, która  w przetargu na realizację zadania złożyła najkorzystniejszą ofertę. Zakończenie inwestycji planowane jest późną jesienią przyszłego roku.

W nowej hali znajdzie się boisko o powierzchni ok. 700 m ², trybuna na ponad 120 widzów, siłownie i inne pomieszczenia do ćwiczeń. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt uwzględnia sąsiedztwo zabytkowych kamienic, tak by hala pasowały do otoczenia. Na elewacji zastosowane zostaną panele o chropowatej fakturze oraz tynk w kolorze ceglastym. W sali znajdzie się boisko o wymiarach około 19 na 36 metrów.

Więcej projektów

W najbliższym czasie w Bydgoszczy powstaną jeszcze trzy obiekty o podobnej funkcji.  Nowa hala sportowa powstaje też  przy Zespole Szkół Elektronicznych (ul. Karłowicza). Więcej informacji o zaawansowaniu tej inwestycji znajduje się w tekście „Elektronik z nową pracownią”. Poza tym trwają przygotowania do budowy hali sportowej z funkcją rehabilitacyjną i termomodernizacją istniejącego budynku przy Zespole Szkół nr  14 (ul. Kcyńska 49). O tej inwestycji pisaliśmy w materiale „Przyjazna szkoła z nową halą na Górzyskowie”.
Trwa również procedura przetargowa na budowę sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 (ul. Graniczna). Opis tej inwestycji dostępny jest w tekście „Inwestujemy w edukację – sportowa sala na Okolu”.

Ważne liczby:

 

  • 10,97 mln zł to wartość umowy na budowę nowej hali przy ZSO nr 1
  • Blisko 50 mln zł kosztować będzie budowa czterech nowych hal sportowych przy bydgoskich szkołach