logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dwa złota Marleny Morton i czwarte miejsce Zawiszy

Dokładnie za 10 dni, 13 lipca, na stadionie Zawiszy rozpoczną się mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce. W polskiej ekipie będziemy mocno ściskać kciuki za zawodniczkę bydgoskiego klubu, Marlenę Morton, dwukrotną złotą medalistkę MP.

W miniony weekend (1-2 lipca) w Suwałkach odbyły się mistrzostwa Polski U23 w lekkiej atletyce. To była ostatnia szansa dla zawodników na zdobycie minimum przed mistrzostwami Europy U23, które już za 10 dni rozpoczną się na stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Ostateczny skład biało-czerwonej kadry poznamy już dziś (poniedziałek) podczas konferencji prasowej w Warszawie, na stadionie Narodowym. Na pewno w ekipie znajdzie się płotkarka Zawiszy, Marlena Morton (13.64). Podopieczna Artura Kohutka w Suwałkach wywalczyła dwa złota: na 100 m ppł i w sztafecie 4x100 m z klubowymi koleżankami: Katarzyną Tuniewicz, Nataszą Weiland i Weroniką Częsz – Marlena biegła na pierwszej zmianie (46.84). Trenerem sztafety jest Jacek Lewandowski.

Fot: Złota sztafeta Zawiszy w komplecie, a Marlena Morton z dwoma złotymi krążkami i swoim trenerem od płotków, Arturem Kohutkiem (nadesłane)

Również złoto zdobył w Suwałkach młociarz Zawiszy, Adrian Muszyński. W piątej próbie uzyskał odległość 60.62 i ustanowił tym samym swój najlepszy wynik życiowy. Trzeci w konkursie był inny zawiszanin, Kacper Wrzałkowski (57.84).

Oprócz sprinterek i młociarzy na podium stanęło jeszcze troje zawodników klubu z ul. Gdańskiej. Srebro wywalczył Kacper Schubert  (110 m ppł), a brązowe krążki do swoich osiągnięć życiowych dorzucili: Marta Kubeł (400 m ppł z nową „życiówką”) i Maciej Włódarski (tyczka). Tym samym z trzema złotymi medalami, jednym srebrem i trzema krążkami brązowymi bydgoski Zawisza uplasował się na 4. miejscu klasyfikacji medalowej. Lepsze okazały się tylko: KS AZS AWF Kraków z 12 krążkami (3-7-2), AZS AWF Warszawa z 9 medalami(3-4-2) i AZS Łódź – 7 medali (3-2-2).