logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoszcz z szansami na wielką imprezę sportową
Polska została organizatorem piłkarskich mistrzostw świata do lat 20, które odbędą się w przyszłym roku. Bydgoszcz ma szanse być jednym z miast gospodarzy.


Decyzję o przyznaniu naszemu krajowi przyszłorocznych mistrzostw FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) podjęła w piątek (16.03) w Bogocie. Polska wygrała rywalizację z Indiami.

Organizacja mistrzostw będzie zwieńczeniem 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przyznanie naszemu krajowi MŚ U20 to świetna wiadomość także dla Bydgoszczy. PZPN w aplikacji złożonej do FIFA wskazał m.in. Bydgoszcz jako jedno z miast gospodarzy imprezy. Mecze z jednej z grup rozgrywane byłyby zatem na stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Jako boiska treningowe zgłoszone zostały obiekty Chemika przy ul. Glinki, Gwiazdy przy ul. Bronikowskiego oraz boiska w Solcu Kujawskim i Białych Błotach.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2017 na stadionie Zawiszy rozegrane zostały trzy spotkania jednej z grup piłkarskich mistrzostw Europy U21. Bydgoscy kibice w akcji zobaczyć mogli zespoły Hiszpanii, Portugalii, Serbii i Macedonii.

W przyszłorocznych MŚ U20 wezmą udział 24 zespoły, które podzielone zostaną na sześć grup. Polska jako gospodarz ma zapewnione miejsce w turnieju.

Warto wiedzieć:

  • Jeszcze w tym roku bydgoskich kibiców czekają emocje sportowe. W czerwcu polskie siatkarki w hali Łuczniczka walczyć będą w Lidze Narodów. Ich rywalkami będą drużyny Niemiec, Belgii i Argentyny. W listopadzie w Artego Arenie dwa mecze w ramach eliminacji mistrzostw Europy rozegrają polskie koszykarki. Zmierzą się one z reprezentacjami Turcji i Estonii.