logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoski Bieg Urodzinowy już w niedzielę
Doskonała atmosfera, emocjonująca sportowa rywalizacja, przepięknie położona trasa. Taki jest Bydgoski Bieg Urodzinowy, który wystartuje już w najbliższą niedzielę.


Inauguracja sezonu biegowego
Bydgoski Bieg Urodzinowy to symboliczna inauguracja sezonu biegowego w naszym mieście. Już od kilku lat w drugiej połowie kwietnia biegacze wyruszają na ulice, aby na sportowo uczcić nadanie Bydgoszczy praw miejskich.
Impreza jest skierowana przede wszystkim do początkujących zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją biegową przygodę. Stąd umiarkowany dystans, symboliczne koszty wpisowego i przejrzysta formuła rywalizacji. Bieg odbędzie się 22 kwietnia (niedziela) o godzinie 15:00 i wystartuje z Mostu Staromiejskiego.

Z kim pobiegniemy?
Na starcie Bydgoskiego Biegu Urodzinowego zobaczymy 526 kobiet i 836 mężczyzn. Najstarszym zawodnikiem będzie Pan Gustaw (72 lata), a najmłodszą biegaczką będzie czteroletnia Kornelia, pokonująca trasę pod opieką dorosłych. Niemal 1000 z 1363 zawodników biorących udział w imprezie to bydgoszczanie. Wśród miast naszego regionu najliczniejsze drużyny wystawił Inowrocław (17 osób) i Grudziądz (16 osób). Bieg Urodzinowy od kilku lat cieszy się statusem imprezy międzynarodowej. Podobnie będzie tym razem. Na starcie zobaczymy Chorwata, Hiszpana, Irlandczyka, Norwega, Włocha, dwóch Ukraińców i trzech Francuzów.

A na koniec trasy…
Przygotowaliśmy dla zawodników kilka atrakcji kulinarnych. Na mecie będą czekać kanapki i herbata. Kanapki będą dostępne także w wersji wegetariańskiej. Szef kuchni hotelu City przygotowuje się do niełatwego zadania zrobienia blisko 1 400 kanapek i sprawnego rozdania ich biegaczom w plenerze. Miłośnicy nieco słodszych doznań kulinarnych także znajdą coś dla siebie. Na pl. Teatralnym pojawi się gigantyczny, przygotowany na 1 500 porcji tort urodzinowy miasta Bydgoszczy. Będzie można uzupełnić kalorie spalone podczas pięciokilometrowej trasy.