logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoska Olimpiada zakończona
W Hali Łuczniczka odbyło się zakończenie XXV Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Wzięło w niej udział ponad 3 tysiące uczniów z bydgoskich szkół.


Bydgoska Olimpiada Młodzieży to cykliczna impreza sportowa, organizowana przez Miejski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z Miastem Bydgoszcz. To największa rywalizacja sportowa w mieście, która trwała przez cały rok szkolny.

XXV edycja została zainaugurowana 18 września 2017 roku w hali Łuczniczka. Całoroczne współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pozwoliło na wyłonieniu najlepszych zawodników, zespołów oraz najlepszych szkół.  Mistrzem Bydgoszczy zostaje szkoła, która zajmie pierwsze miejsce w BOM
w każdej dyscyplinie sportu. Zwycięska szkoła reprezentować będzie Bydgoszcz w dalszych etapach rozgrywek (wojewódzkich).

Szkoły Podstawowe  --  Igrzyska Dzieci   / rocznik 2005 i młodsi.
I miejsce   - SP nr 63  
II miejsce  - SP nr 15     
III miejsce -  SP nr 65     

Igrzyska Młodzieży Szkolnej  / rocznik 2002 – 2004 /
I miejsce  -  SP nr 31 + oddziały M.S.          
II miejsce - SP nr 15 + oddziały M.S.             
III miejsce - Z.Sz. Handlowych + Gim nr 9    

Licealiada – rocznik 1998 i młodsi
I miejsce  -  Zespół Szkół nr 5 M.S.   
II miejsce - XI LO M.S.   
III miejsce – VI LO     

Równie ważnym celem imprezy jest także rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz popularyzacja wśród uczniów aktywnych form spędzania czasu wolnego.
Do kwalifikacji zaliczane zostały następujące dyscypliny: zespołowe gry sportowe, lekkoatletyka, sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy (drużynowo), szachy, pływanie.