logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Boisko ze sztuczną murawą na Miedzyniu
Przy klubie sportowym „Gwiazda” powstanie nowe boisko ze sztuczną murawą i oświetleniem. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.


Nowe boisko o wymiarach 115x52 m  powstanie pomiędzy centrum handlowym, a istniejącym boiskiem z bieżnią.  Będzie wyposażone w piłkochwyty i ogrodzenie. Na nawierzchni pojawi się  sztuczna trawa. Zainstalowane zostanie  oświetlenie. W ten sposób  treningi i mecze będą mogły odbywać się również po zmroku.

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy zadania. Wstępnie zakończenie prac planowane jest na przełomie października i listopada. Miasto złożyło również wniosek o dofinansowanie zadania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Warto wiedzieć

Klub Sportowy Gwiazda Bydgoszcz założony został w  1920 roku. Pierwsze boisko piłkarskie pomiędzy Nakielska i Kanałem Bydgoskim powstało w latach 1927-1929. Następnie tereny sportowe wzbogacano o dodatkową infrastrukturę m.in. kolejne boiska treningowe, do siatkówki, hale sportową. Na nabrzeżu Kanału Bydgoskiego obok stadionu funkcjonuje też marina.