logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Biały Miś pojechał na osiedle Leśne

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69 zwyciężyli w tegorocznym finale turnieju Białego Misia. Rywalizacja była niezwykle zacięta do samego końca. Wszystkim finalistom gratulujemy!

Eliminacje do finałowego turnieju odbywały się w dniach od 21 lutego do 6 marca i uczestniczyli w nich uczniowie 18 szkół. Każda placówka wystawiła reprezentację złożoną z uczniów klas od pierwszej do piątej. Dzieci z każdego rocznika rywalizowały ze swoimi rówieśnikami w trzech konkurencjach. Łącznie w zawodach wzięło udział około 1200 uczniów.

Finał turnieju rozegrano w poniedziałek, 6 marca, w HSW Łuczniczka. Rywalizowały w nim cztery najlepsze drużyny – oprócz SP 69 (ul. Czerkaska) były to: SP 48 (ul. Waryńskiego), SP 16 (ul. Koronowska) i SP 63 (ul. Goszczyńskiego). W finale w każdej konkurencji można było zdobyć: 2, 4, 6 lub 8 punktów. Zwycięzcą turnieju została drużyna, która po 15 rozegranych konkurencjach zebrała najwięcej punktów. Prowadzenie w klasyfikacji zmieniało się niemal po każdej konkurencji, ale ostatecznie najlepsza okazała się drużyna SP 69. Drugie miejsca zajęli uczniowie SP 48, a trzecie – SP 16. Na czwartym miejscu uplasowała się SP 63.

Wszyscy uczniowie otrzymali ufundowane przez miasto pamiątkowe medale. Zwycięskim reprezentacjom prezydent Rafał Bruski wręczył vouchery, które będzie można zrealizować w hurtowni ze sprzętem sportowym oraz karnety na wszystkie mecze rozgrywane w Bydgoszczy w ramach UEFA EURO U21 już w czerwcu.

Tradycyjnie młodych sportowców wspierali starsi koledzy: siatkarki KS Pałac i siatkarze Łuczniczki, którzy wystąpili w roli honorowych kapitanów.

Warto wiedzieć:

To była 49. edycja najpopularniejszej zabawy sportowej dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych. Organizatorem turnieju Białego Misia jest Gazeta Pomorska. Współorganizatorem – miasto Bydgoszcz, które jest gospodarzem tegorocznych mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej.