logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Będą grali w szczytnym celu
Jak co roku przed wakacjami naprzeciwko siebie staną dwie drużyny - dziennikarze i samorządowcy. Zmierzą się na piłkarskim boisku na rzecz podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych z Metropolii Bydgoszcz.


Już od trzech lat miasto Bydgoszcz organizuje Wielki Bydgoski Mecz Charytatywny. Dzięki wsparciu sponsorów udało się przez ten czas zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Środki te, w całości zostały przeznaczone na organizację wakacji letnich dla dzieci z bydgoskich Domów Dziecka. Zorganizowano za nie m.in. kolonie dla kilkudziesięciu wychowanków BZPOW, a także jednodniowe wycieczki do atrakcyjnych miejsc w naszym regionie i sąsiednich województwach.

Były organizowane również wspólne wyjścia na lody, do restauracji czy kawiarni, Myślęcinka, muzeów, sal zabaw i kin. Dzieci spędzały aktywnie czas, korzystając m.in. z basenów, ścianek wspinaczkowych i kręgielni. W sumie blisko setka podopiecznych bydgoskich domów dziecka spędziła wakacje, w sposób, jaki nie byłby możliwy bez udzielonego wsparcia.

W tym roku Miasto Bydgoszcz i Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz organizuje kolejną – czwartą edycję tego wydarzenia, w nieco zmienionej, poszerzonej, metropolitalnej formule.

Chcemy do wspólnej zabawy w szczytnym celu zaprosić również samorządowców i dziennikarzy z gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz, a zebrane od sponsorów środki podzielić między Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo Wychowawczych oraz jeden z Domów Dziecka z obszaru naszego Stowarzyszenia.

Zaplanowany na 30 czerwca 2018r. na godz. 14:00 mecz, SAMORZĄDOWCY vs DZIENNIKARZE, odbędzie się, na boisku bocznym Stadionu Zawiszy przy ulicy Gdańskiej 163. Wstęp wolny.