logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Astoria zagra w ekstraklasie!

Mamy to! Enea Astoria Bydgoszcz pokonała w niedzielę (19 maja) FutureNet Śląsk Wrocław 86:77. Po wygraniu finału 1. ligi 3:0, zawodnicy Astorii awansowali do najwyżej klasy rozgrywkowej. Energa Basket Liga od przyszłego sezonu czeka na bydgoskich koszykarzy.

Po wygraniu obu spotkań we Wrocławiu (11-12 maja), Astoria miała teoretycznie łatwiejsze zadanie przed własną publicznością. W dzisiejszym spotkaniu pewnie udało się zrealizować wymarzony cel. Już w pierwszej połowie zawodnicy bydgoskiego klubu wypracowali dziesięciopunktową przewagę, która została dowieziona do ostatniej minuty na boisku. Zawodnicy Śląska Wrocław przez resztę meczu nie zdołali zdobyć nawet chwilowej przewagi punktowej.

Astoria była w każdym z meczów lepszym zespołem i po świetnej drugiej części sezonu, zasłużenie wygrała finał i awansowała do Polskiej Ligii Koszykówki.

W Artego Arenie 19 pkt dla gospodarzy zdobył Marcin Nowakowski, 14 pkt dołożył Grzegorz Kukiełka, a cenne 13 pkt odnotował na swoim koncie Patryk Frąckiewicz. W niedzielnym meczu bydgoszczan dopingował komplet publiczności. Astoria po 13. latach wraca do najwyższej ligi.