logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Artego gra o złoto. Pomóżmy koszykarkom dopingiem
Bydgoski zespół zagra w piątek (27.04) drugie spotkanie finału play-off Energa Basket Ligi. Rywalem bydgoszczanek będzie zespół CCC Polkowice.


Artego finałową rywalizację rozpoczęło od porażki. W czwartek (26.04) w Artego Arenie po zaciętym spotkaniu rywalki zwyciężyły 76:66. Nasz zespół mecz rozpoczął bardzo dobrze. Podopieczne Tomasza Herkta prowadziły 21:10, ale polkowiczanki szybko zaczęły odrabiać straty.

Świetnie grała zwłaszcza Alysha Clark, która w całym meczu zdobyła 29 pkt. W Artego najskuteczniejsze były Agnieszka Szott-Hejmej (16 pkt.) i Dragana Stanković (14).

Dzisiaj czas na rewanż. Drugi mecz tej pary również odbędzie się w Bydgoszczy. Początek o godz. 18.45. Podopieczne Tomasza Herkta nie mają wyjścia. Muszą wygrać, bo po dzisiejszym pojedynku rywalizacja przeniesie się do Polkowic.

Przypomnijmy, że w półfinale Artego przegrało dwa pierwsze spotkania ze Ślęzą Wrocław, by potem zwyciężyć w trzech kolejnych. W finale także rywalizuje  się do trzech wygranych. Jeśli po czterech meczach będzie remis 2:2, to decydujący o mistrzostwie Polski pojedynek odbędzie się w Bydgoszczy.