logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zapraszamy na Bydgoskie Forum SenioraW kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego wieku. Niedawno, 1-go października, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, natomiast już 14 listopada przypada Ogólnopolski (oraz Światowy) Dzień Seniora. Z tej okazji w Bydgoszczy odbędą się dwa ciekawe wydarzenia adresowane dla osób starszych.

W piątek – 18 listopada br., w godz. 10.00-14.00 - w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza, odbędzie się Bydgoskie Forum Seniora. Podczas merytorycznej dyskusji przedstawiciele różnorodnych organizacji senioralnych będą dyskutowali na temat szans oraz barier związanych z postępującymi zmianami demograficznymi w Bydgoszczy. Odbędzie się także debata poświęcona tematyce aktywności osób starszych.

W sobotę – 19 listopada br., w godz. 17.00-19.00 w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się część artystyczna, połączona z koncertem charytatywnym Fundacji Pro Omnis z udziałem Chóru Szantowego „Zawisza Czarny” z Gdyni wykonującego szanty i pieśni morza.

Organizatorami tych wydarzeń są: Prezydent Miasta Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Bydgoska Rada Seniorów oraz Fundacja Pro Omnis.

Liczba miejsc na oba wydarzenia jest ograniczona.

Osoby zainteresowane udziałem w tych wydarzeniach prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z Zespołem ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu tel. (52) 58 59 237 oraz  e-mail: ngo@um.bydgoszcz.pl

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora w Bydgoszczy adresowane są głównie do osób w wieku 60+ oraz przedstawicieli podmiotów kreujących szeroko rozumianą politykę senioralną Miasta Bydgoszczy, w tym m.in. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, bydgoskich klubów seniora i organizacji pozarządowych. Będzie to okazja do propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

Do pobrania:
Program Bydgoskiego Forum Seniora