logo miasta - trzy kolorowe spichrze

18 czerwca br. ulicami Bydgoszczy przeszedł barwny korowód seniorów w ramach "X Przemarszu Kapeluszowego", zainaugurowano także VI Juwenalia bydgoskich UTW, finał senioralnej imprezy miał miejsce na Wyspie Młyńskiej.

W wymienionych działaniach uczestniczyli seniorzy reprezentujący środowisko najstarszych mieszkańców miasta z Uniwersytetami Trzeciego Wieku na czele i Domem Dziennego Pobytu "Senior". Nie zabrakło również dzieci przedszkolnych i młodzieży skupionej w orkiestrze dętej "Kujawia".

Na scenie prezentowali się bydgoscy artyści, dzieci oraz grupy taneczne seniorów. Przedstawiciel Straży Miejskiej przypomniał zabranym o bezpiecznym poruszaniu się na drogach a członek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mówił o zasadach korzystania z kąpieli. W czasie imprezy uczestnikom rozdano odblaski, zachęcając do noszenia ich bez względu na porę dnia i warunki pogodowe. Chętne osoby mogły także skorzystać z rejsu łodzią motorową w towarzystwie ratowników WOPR.

Seniorom, którzy mieli najpiękniejsze kapelusze na głowach wręczono wiele atrakcyjnych upominków. Organizatorzy upiekli ciasta a cukiernie Sowa i Piątkowscy przekazali uczestnikom pączki. Było więc smacznie i słodko. Wodociągi Miejskie zapewniły wodę a o bezpieczeństwo medyczne zatroszczyła się firma "CIUPAK". Firma ALFA-DOM przekazała żółte balony w które zaopatrzone zostały osoby biorące udział w imprezie.

W ten oryginalny sposób po raz kolejny środowisko najstarszych mieszkańców miasta zostało zintegrowane a impreza miała charakter międzypokoleniowy. Obecność seniorów spoza naszego miasta wskazuje także, że impreza ma wymiar promocyjny. Seniorzy nie tylko zostali zaktywizowani, ale także rozbudzili swoją wyobraźnię artystyczną poprzez przygotowanie niezwykle barwnych kapeluszy.

Zadanie zostało zrealizowane przez "Stowarzyszenie Aktywni w Trosce o Trzeci Wiek", dzięki dofinansowaniu z Miasta Bydgoszczy, we współpracy ze Stowarzyszeniem z Potrzeby Serca oraz: Uniwersytetami Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów, Strażą Miejską w Bydgoszczy, Zespołem ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Urzędu Miasta Bydgoszczy i Bydgoską Radą Seniorów.

Źródło: Sprawozdanie z realizacji zadania publicznego "Stowarzyszenia Aktywni w Trosce o Trzeci Wiek".

Fot. Robert Sawicki