logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Seniorzy z Kazimierzowskiego UTW promowali Bydgoszcz na Ukrainie w Truskawcu i LwowieDo sanatorium „Szachtar” w Truskawcu na Ukrainie wyjechali podreperować zdrowie liderzy Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski. Bydgoszcz reprezentowała przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska. Organizatorem wyjazdu było biuro podróży "GOLD TOUR."

Truskawiec to kurort położony na malowniczym przedgórzu Karpat. Niecałe 100 km. dzieli go od Lwowa. Obiekt należy do najlepszych sanatoriów na Ukrainie. Renomę zawdzięcza najnowocześniejszej aparaturze medycznej.

- Prawie każdego dnia była możliwość uczestniczenia w bogatym programie rozrywkowym. Najwięcej emocji wzbudził "WIECZÓR UKRAIŃSKI". Była to niepowtarzalna okazja posmakowania specjałów lokalnej kuchni. Do tańca w karczmie ALIBI przygrywał nam światowej sławy zespół folklorystyczny "BARWY KARPAT". Bawiliśmy się przy polskich i ukraińskich piosenkach. Oczywiście nie zabrakło "Sokołów" i "Szła dzieweczka". Na zakończenie zabawy naszym ukraińskim gospodarzom podarowaliśmy flagi i koszulki z logo Bydgoszczy. Wszystkim seniorom na długo w pamięci pozostanie sentymentalna podróż do Lwowa. Na Cmentarzu Orląt Lwowskich seniorzy rozwiesili na grobach małych bohaterów flagę państwową – relacjonuje Bożena Sałacińska z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska