logo miasta - trzy kolorowe spichrze

6 marca br. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyło się I Forum Seniora Gazety Pomorskiej. W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset osób w wieku senioralnym z Bydgoszczy oraz regionu kujawsko-pomorskiego. Wśród licznych atrakcji dla uczestników Forum zorganizowano m.in. porady eksperckie, stoiska informacyjne partnerów wydarzenia oraz wykłady tematyczne.

Podczas forum można było także wyrobić Bydgoską Kartę Seniora 60+ oraz uzyskać informacje na temat tego programu i jego partnerów, jak również odebrać Bydgoską Kopertę Życia.

Miasto dla wszystkich zainteresowanych zorganizowało także specjalne stoisko, gdzie pracownicy: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, Zespołu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy oraz Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu udzielali informacji na temat poszczególnych form aktywności Miasta na rzecz seniorów.

Podczas Forum Seniora Gazety Pomorskiej można było także porozmawiać i nawiązać kontakt z członkami Bydgoskiej Rady Seniorów, która od kilku lat funkcjonuje, jako organ doradczo-konsultacyjny Prezydenta Miasta Bydgoszczy.