logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoski Budżet Obywatelski



W październiku wybieramy inwestycje, które powstaną na Państwa osiedlu. Warto zdecydować, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu Miasta Bydgoszczy. Dzięki temu mamy wpływ na to, co powstanie w naszej okolicy. Głosowanie trwa do 31 października 2019 roku. Zagłosować mogą wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy, którzy ukończyli 16 lat. Do dyspozycji mieszkańców w tej edycji BBO jest 16 mln złotych.

Głosować można przez internet, na stronie: www.bydgoszcz.pl/BBO
oraz tradycyjnie, poprzez wypełnienie karty i wrzucenie jej do urny.

Wybieramy:
• 1 projekt ponadosiedlowy,
• 1 mały projekt społeczny,
• projekty osiedlowe do kwoty przeznaczonej na wybrane osiedle - UWAGA: można głosować TYLKO na jednym osiedlu.

Każdy może wypełnić tylko 1 raz kartę do głosowania (elektroniczną lub papierową). W sytuacji, gdy wypełni się więcej niż 1 kartę do głosowania, wszystkie oddane głosy są NIEWAŻNE. W karcie do głosowania należy wpisać swoje dane osobowe: imię i nazwisko, PESEL, telefon lub mail. Karty do głosowania oraz urny dostępne są m.in. w ratuszu (ul. Jezuicka 1, przy portierni), Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Gdańska 5), Punkcie Obsługi Mieszkańca w Zielonych Arkadach (ul. Wojska Polskiego 1) oraz w placówkach oświatowych (szkołach, domach kultury).


Warto zachęcić do głosowanie rodzinę, znajomych i sąsiadów. Dzięki temu inwestycja, na której nam szczególnie zależy, ma większe szanse na realizację. Większą ilość kart do głosowania można odebrać w ratuszu (ul. Jezuicka 1, pok. 103A).

Na jakie kategorie projektów głosujemy?

  1. Projekty ponadosiedlowe to duże zadania inwestycyjne, które wymagają uzgodnień z Radami Osiedli. Mają także największą kwotę do realizacji na jeden projekt – 1 700 600 zł! 
  2. Projekty osiedlowe - to projekty osiedlowe, realizowane na poszczególnych osiedlach Bydgoszczy. Można było zgłosić np. odnowę parków lub skwerów, posadzenie dodatkowych drzew, place zabaw, siłownię zewnętrzną, plac do street workoutu, wybieg dla psów, ławki, monitoring miejski, parkingi, chodniki, zadania nieinwestycyjne (koncerty, festyny, zawody sportowe) i wiele innych.
  3. Małe projekty społeczne – w tym projekty senioralne. Działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. Zgłosić można było np. koncerty, zajęcia tematyczne, warsztaty, wycieczki, festyny, gry miejskie i wiele innych.

Potrzeba więcej informacji?

Wcześniej informowaliśmy państwa o zasadach BBO
www.bydgoszcz.pl/seniorzy/aktualnosci/budzet-obywatelski-projekty-do-srody-12-czerwca/
oraz o weryfikacji zgłoszonych propozycji
www.bydgoszcz.pl/seniorzy/aktualnosci/budzet-obywatelski-ktory-projekt-polecasz/

 

Dodatkowych inforacji udziela Referat Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy:

FACEBOOK 
www.facebook.com/bdgbo

POCZTA ELEKTRONICZNA 
budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

TELEFON 
zadzwoń na nr tel. 52 5858 926, 52 5858 962

SMS 
wyślij sms na nr tel. 785 251 085