logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wakacje w mieście pełne atrakcjiKoncerty, teatry i kabarety w amfiteatrze przy Operze Nova, imprezy kulturalne w Ostromecku, a także festiwal artystów ulicznych, imprezy plenerowe w Myślęcinku i mnóstwo atrakcji dla dzieci przygotowanych przez Młodzieżowe Domy Kultury – lato w mieście zapowiada się w tym roku wyjątkowo interesująco.

To będzie lato pełne atrakcji – scena na wodzie przy Operze Nova przez cały sezon tętnić będzie życiem – w ramach „Wieczorów z kabaretem” wystąpią m. in. Cezary Pazura i Grzegorz Halama. Odbędzie się także tak lubiana przez bydgoszczan „Rzeka muzyki” i „Rzeka muzyki młodych” – nad Brdą zaprezentują się m in. Marcin Wyrostek, Olga Bończyk, The Dumplings,, Iza Lach, czy Art Of Illusion.

Nowością jest impreza „Małe formy teatralne” – monodramy pokażą m. in. Krystyna Janda Czy Hanna Śleszyńska.

Z kolei Miejskie Centrum Kultury zaprasza na Letnią Scenę Impro przy swojej siedzibie na ul. Marcinkowskiego. Odbywać się tam będą improwizowane spektakle z całego kraju. Będzie też oferta teatralna dla dzieci w ramach cyklu „Przystań Teatr”. 

Jak co roku latem bydgoskie ulice zapełnią się ulicznymi artystami z kraju i Europy – zjadą na 10 Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych „Busker Fest”. Odbędzie się także kultowy już Festiwal „Muszla Fest”.

Będzie także coś dla miłośników kina – MCK organizuje Filmową Blokadę już piąty raz z rzędu. Kino pod chmurką będzie aranżowane w centrum miasta. W Ostromecku odbędą się rekonstrukcje historyczne, warsztaty dla seniorów i najmłodszych, cykl koncertów w ramach „Muzycznych tarasów” ,a także Festiwal Tańców w Kręgu i Letnia Akademia Sztuki Cyrkowej.

Ciekawa ofertę wakacyjną mają także Młodzieżowe Domy Kultury i inne placówki oświatowe w naszym mieście.

Szczegóły dotyczące imprez w poszczególnych zakładkach tematycznych. Zapraszamy!