logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Gypsy swing i jazz nad Brdą
To była prawdziwa muzyczna gratka nie tylko dla miłośników jazzu, ale także dla tych, którzy doceniają muzykę o unikalnym kolorycie. W niedzielę (13.08), podczas kolejnego koncertu z cyklu Rzeka Muzyki, zaprezentowali się spadkobiercy legendy Django Reinhardta i Stephane'a Grapelliego, twórców stylu gypsy - grupa Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet.


Koncerty zespołu to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze, o czym przekonała się bydgoska publiczność. SWGSQ wykonał nie tylko standardy gypsy swingu, ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki natychmiast porwał słuchaczy, nawet tych, którzy od jazzowego składu oczekują koniecznej obecności na scenie perkusji i trąbki.

Skrzypcowe popisy lidera zespołu, Siergieja Wowkotruba, wirtuoza tego instrumentu, w towarzystwie dynamicznych i wszechstronnych gitarzystów Sebastiana Rucińskiego i Tomasza Wójcika oraz kontrabasisty Piotra Górki - to wszystko przeniosło obecnych w amfiteatrze przy Operze Nova w czasy Złotej Ery Swingu.

W kolejną niedzielę, 20 sierpnia, zapraszamy na koncert piosenek Kaliny Jędrusik w wykonaniu Olgi Bończyk. Jak zawsze, scena na wodzie, godz. 19.00, wstęp wolny.