logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Było nas bardzo dużo – i na mecie i na starcie

Bydgoskim Biegiem Urodzinowym zainaugurowaliśmy sezon biegowy w mieście i cykl tegorocznych imprez Aktywnej Bydgoszczy. Z okazji urodzin naszego miasta w niedzielę, 23 kwietnia, na starcie 5-kilometrowej trasy stanęło 1144 biegaczy.

Trasa poprowadziła ich uliczkami Starówki i bulwarami nad Brdą. Start i meta zlokalizowane były na Wyspie Młyńskiej. Biegowi towarzyszyły atrakcje dla dzieci i nagrody dla zwycięzców. Wietrzna i deszczowa aura, jaka panowała w niedzielę, nie dość, ze nie zniechęciła zawodników, to nawet nie przeszkodziła im zbytnio w pokonaniu trasy – biegu nie ukończyło zaledwie troje biegaczy. Na wszystkich, którzy dotarli do mety, czekały medale i poczęstunek. Wśród uczestników Bydgoskiego Biegu Urodzinowego dominowali mieszkańcy Bydgoszczy oraz miejscowości wchodzących w  skład Metropolii Bydgoszcz, byli również goście z odleglejszych miast: Torunia, Grudziądza, Gdyni, Poznania, a nawet Częstochowy.

W imieniu prezydenta Rafała Bruskiego sygnał do startu dała zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz, która na mecie rozdawała także pamiątkowe medale. Na mecie – jak na urodzinową imprezę przystało – na wszystkich łasuchów czekał solidnych rozmiarów tort.

Bydgoski Bieg Urodzinowy w liczbach:

3 raz organizowaliśmy Bydgoski Bieg Urodzinowy, pierwszy odbył się w 2015 r.
1144 uczestników łącznie stanęło na starcie tegorocznej edycji
441 pań wystartowało w biegu
3 uczestników nie ukończyło trasy, wśród nich zawodnik w kategorii M10 i zawodniczka w kategorii K10