logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zostaw 1% podatku dochodowego w Bydgoszczy!

23 marca 2019 r. odbyła się czwarta edycja happeningu "Mój 1 % zostaje w Bydgoszczy". Wszystkim uczestnikom tego oryginalnego wydarzenia bardzo dziękujemy za pomoc w tworzeniu "żywego 1%".

Jak co roku zbliża się okres rozliczeń podatkowych. Od 16 lat podatnicy mają możliwość przekazywania 1% swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Należy dodać, że jest to jeden procent od kwoty przeznaczonej dla Urzędu Skarbowego. To oznacza, że podatnika nic nie kosztuje przekazanie tych środków na wsparcie organizacji działających pro publico bono. Wspieranie bydgoskich organizacji pozarządowych jest ważne nie tylko dla samych organizacji, ale także dla bydgoszczan, którzy korzystają z ich oferty i wsparcia. 

Od kilku lat w mieście prowadzona jest akcja happeningowa pt. „ Mój 1 procent zostaje w Bydgoszczy”. Akcję promuje żywy obraz jednego procenta tworzony w różnych miejscach Bydgoszczy (2016: Stary Rynek, 2017: Wyspa Młyńska, 2018: Rynek w Starym Fordonie). Żywy obraz tworzyli przede wszystkim uczniowie bydgoskich szkół, wolontariusze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz senioralnych. 

W tym roku happening odbył się 23 marca w Parku Harcerstwa Bydgoskiego przy ul. Modrzewiowej - żywy jeden procent utworzyli bydgoscy harcerze. Więcej

Współorganizatorami tegorocznej happeningu "Mój 1% zostaje w Bydgoszczy" byli:

  • Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy

Do zobaczenia za rok!

Jeśli jeszcze nie rozliczyli Państwo swojego podatku, poniżej znajduje się aktualny wykaz organizacji pozarządowych z Bydgoszczy, które można wesprzeć - WYKAZ OPP ZA ROK 2019 - TUTAJ 

Happening w 2016, 2017 i 2018 r.

2018