logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Prezydent Miasta BydgoszczyWięcej informacji na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski

Szybki kontakt:

Sekretariat Prezydenta Miasta
I piętro, pokój 108
ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz
tel. 52-58-58-358
fax 52-58-58-301
e-mail: prezydent@um.bydgoszcz.pl

 

Wydziały nadzorowane:
Wydział Zarządzania Kryzysowego; Biuro Rady Miasta; Zespół Prawny; Kancelaria Tajna; Miejski Rzecznik Konsumentów; Zespół Audytu i Kontroli Zarządczej; Biuro Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej; Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą, Zespół ds. Nadzoru Właścicielskiego; Administrator Bezpieczeństwa Informacji; Wydział Rozwoju Miasta; Biuro ZIT BTOF; Wydział Administracji Budowlanej; Plastyk Miejski.

Jednostki nadzorowane:
Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Hala Sportowo-Widowiskowa "Łuczniczka", Łuczniczka Bydgoszcz S.A., WKS ZAWISZA Bydgoszcz S.A., Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o., Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o., Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o., Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o., Port Lotniczy Bydgoszcz S.A., Bydgoski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., Spółka Wodna "Kapuściska".

Wynagrodzenie brutto: 12.359 zł

Rafał Bruski urodził się 1 lipca 1962 roku w Bydgoszczy.

Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Ukończył Wydział Nawigacyjny Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni - tytuł magistra inżyniera nawigacji morskiej uzyskał w 1986 roku. Sześć lat pracował w Polskich Liniach Oceanicznych jako oficer nawigator na statkach handlowych.

Absolwent studiów licencjackich na kierunku Finanse i bankowość w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, podyplomowego studium Rachunkowości i Finansów w AE w Poznaniu i podyplomowego studium Prawa podatkowego Unii Europejskiej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W latach 1994-2005 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej.

W 2005 roku uzyskał uprawnienia wykonywania zawodu doradcy podatkowego i założył kancelarię doradztwa podatkowego. Prowadził też zajęcia dydaktyczne w zakresie prawa podatkowego, współpracując m.in. ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce.

W latach 2006-2007 był zastępcą prezydenta Bydgoszczy odpowiedzialnym  za strategię i rozwój miasta, pozyskiwanie funduszy europejskich, obsługę inwestorów oraz edukację i sport; nadzorował Miejską Pracownię Urbanistyczną i Bydgoski Park Przemysłowy. To w tamtym czasie zapadały decyzje o zdynamizowaniu BPP poprzez zainwestowanie środków europejskich w budowę infrastruktury technicznej.

W latach 2007-2010 pełnił funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Żona Alicja jest technikiem elektroradiologii w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, córka Joanna jest studentką i kajakarką, wielokrotną mistrzynią Polski oraz medalistką Mistrzostw Świata i Europy. Syn Tomasz jest absolwentem wydziału finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rafał Bruski jest honorowym dawcą kwi (ponad 30 oddanych litrów), jest miłośnikiem sportu w szczególności: turystyki górskiej, brydża sportowego, lekkoatletyki, kajakarstwa, wioślarstwa i zapalonym kibicem piłki nożnej, żużla, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. W młodości był szczypiornistą w drużynie AZS Bydgoszcz.

W dniu 14 grudnia 2010 roku Rafał Bruski został zaprzysiężony na Prezydenta Bydgoszczy. W 2014 r. ponownie wybrany na prezydenta miasta i 5 grudnia 2014 r. rozpoczął drugą kadencję w fotelu włodarza Bydgoszczy.