logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Konkurs „Dumni z Bydgoszczy”Zapraszamy wszystkich do udziału w wakacyjnym konkursie „Dumni z Bydgoszczy”. Wskażemy Wam wiele powodów do dumy z naszego miasta, z jego pozycji, rozwoju, kondycji. Wy natomiast możecie pochwalić się swoją wiedzą i pokazać, jak jesteście dumni z naszego miasta.

Szczegółowy regulamin konkursu zamieszczamy w zakładce po prawej stronie. Konkurs ma charakter otwarty, może w nim wziąć udział każdy bez względu na wiek. W każdy piątek, począwszy od 14 lipca do 1 września włącznie, w tym miejscu, a także w prasie lokalnej i na profilu miasta na Facebooku publikowanych będzie po pięć pytań dotyczących naszego miasta.  Szóste pytanie co tydzień będzie takie samo – trzeba na nie odpowiedzieć tylko raz. Jest to pytanie: dlaczego jestem dumny z Bydgoszczy? Forma odpowiedzi dowolna: literacka, fotograficzna, plastyczna, a może muzyczna lub filmowa? Zdecyduj sam i pokaż, dlaczego rozpiera Cię duma, że jesteś z Bydgoszczy.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Co tydzień rozdamy zegarki typu smartwatch – warunkiem jest udzieleni prawidłowych odpowiedzi na nasze konkursowe pięć pytań, a w finale autor najlepszej pracy, który odpowie prawidłowo na wszystkie pytania, wygra wysokiej klasy tablet.

Życzymy dobrej zabawy i powodzenia!

Piąta seria pytań. Odpowiedzi prosimy kierować na adres: konkurs@um.bydgoszcz.pl

1. W którym roku oddano do użytku pierwszy budynek dworca kolejowego?
2. Przybycie na bydgoski dworzec jakiego polityka upamiętnia tablica zawieszona w holu dworcowym?
3. Kiedy dokładnie oddano do użytku nowoczesny dworzec po ostatniej modernizacji?
4. Trasy jakich linii komunikacji miejskiej rozpoczynają się przy dworcu głównym (łącznie z pętlą przy ul. Rycerskiej)?
5. Gdzie znajdował się słynny neon „Witamy w Bydgoszczy”?

6.   Pytanie do konkursu głównego: Dlaczego jesteś dumna/dumny z Bydgoszczy?