logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Konkurs „Dumni z Bydgoszczy”Zapraszamy wszystkich do udziału w wakacyjnym konkursie „Dumni z Bydgoszczy”. Wskażemy Wam wiele powodów do dumy z naszego miasta, z jego pozycji, rozwoju, kondycji. Wy natomiast możecie pochwalić się swoją wiedzą i pokazać, jak jesteście dumni z naszego miasta.

Szczegółowy regulamin konkursu zamieszczamy w zakładce po prawej stronie. Konkurs ma charakter otwarty, może w nim wziąć udział każdy bez względu na wiek. W każdy piątek, począwszy od 14 lipca do 1 września włącznie, w tym miejscu, a także w prasie lokalnej i na profilu miasta na Facebooku publikowanych będzie po pięć pytań dotyczących naszego miasta.  Szóste pytanie co tydzień będzie takie samo – trzeba na nie odpowiedzieć tylko raz. Jest to pytanie: dlaczego jestem dumny z Bydgoszczy? Forma odpowiedzi dowolna: literacka, fotograficzna, plastyczna, a może muzyczna lub filmowa? Zdecyduj sam i pokaż, dlaczego rozpiera Cię duma, że jesteś z Bydgoszczy.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Co tydzień rozdamy zegarki typu smartwatch – warunkiem jest udzieleni prawidłowych odpowiedzi na nasze konkursowe pięć pytań, a w finale autor najlepszej pracy, który odpowie prawidłowo na wszystkie pytania, wygra wysokiej klasy tablet.

Życzymy dobrej zabawy i powodzenia!

Oto pytania konkursowe:

1. Wymień nazwiska kapitanów Steru na Bydgoszcz trzech ostatnich edycji.
2. Wymień nazwy przynajmniej trzech imprez organizowanych w lipcu i sierpniu 2017 r. przez Miasto Bydgoszcz w amfiteatrze Opery Nova.
3. Jaki rekwizyt i z jakiego filmu stoi przy wejściu na plac zabaw na Wyspie Młyńskiej?
4. W którym roku Marina otrzymała tytuł Bryły Roku?
5. Jak nazywa się impreza, podczas której zawodnicy rywalizują ze sobą w pływaniu wpław na różne dystanse w centrum miasta?

Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 23 lipca do godz. 23.59. Odpowiedzi należy wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konkurs@um.bydgoszcz.pl 

Kolejna seria pytań pojawi się tutaj w piątek 28.07.2017 r.